Trwa ładowanie...
d1zanhn

Powstanie bank informacji medycznej

Instytut Badań i Informacji Szpitalnych chce utworzyć bank informacji medycznej. Dzięki jego raportom pacjenci nie będą skazani tylko na informacje zasłyszane i niepełne.

Share
d1zanhn

Chcemy zapewnić dostęp do szybkiej, profesjonalnej informacji, aby pomóc dyrektorom szpitali, samorządom i pacjentom przez dostarczanie analiz i raportów - wyjaśnia prof. Tadeusz L. Chruściel, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu.

Dyrektor nie może dobrze zarządzać szpitalem bez dobrej informacji. Pacjent szuka informacji gdzie może lepiej być leczony, firmy medyczne chcą znać popyt na produkty. Informacja kosztuje. Czasem opłaca się jej zdobycie zlecić odpowiedniej firmie. To zadanie ma pełnić instytut - powiedziała dr Katarzyna Tymowska z Uniwersytetu Warszawskiego, członek rady naukowej Instytutu.

Ta działalność instytutu ma pomóc szpitalom w lepszym zarządzaniu kosztami, wesprzeć procesy restrukturyzacyjne i ułatwić negocjacje z kasami chorych. Instytut jest niezależny od wszelkich firm i instytucji ubezpieczeniowych, w tym również od Kas Chorych, agend rządowych i administracji samorządowej. (jd)

d1zanhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zanhn
d1zanhn
Więcej tematów