Trwa ładowanie...

Powrót dzieci do szkoły. Rzecznik rządu o ostatecznej decyzji

Piotr Mueller poinformował, że w piątek powinna zapaść decyzja ws. powrotu uczniów niższych klas podstawowych do szkół. Z kolei najpóźniej w poniedziałek powinny zostać przedstawione rekomendacje dot. "całego aspektu szkolnictwa". Rzecznik rządu mówił o tym wcześniej w programie "Tłit" WP.
Share
Powrót do szkoły. Piotr Mueller: decyzja zależy od liczby nowych przypadków koronawirusa
Powrót do szkoły. Piotr Mueller: decyzja zależy od liczby nowych przypadków koronawirusaŹródło: East News
drtzic1

Rzecznik rządu przedstawił najnowsze informacje ws. powrotu do szkół uczniów niższych klas podstawowych. Piotr Mueller powiedział, że rekomendacje w tej sprawie mają w większości zapaść w piątek. Z kolei sama decyzja również może zostać podjęta dzisiaj, ale według polityka zwłoka w tej sprawie nie powinna trwać dłużej niż do poniedziałku. Ustalenia, które padły w radiowej "Trójce", rzecznik rządu przedstawił wcześniej w programie "Tłit" WP.

Powrót do szkoły. Piotr Mueller: decyzja zależy od liczby nowych przypadków koronawirusa

Mueller dodał, że "cały aspekt dotyczący szkolnictwa" również ma zostać przekazany najpóźniej w poniedziałek. Decyzja w tej sprawie zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej w całym kraju, a nie w poszczególnych regionach. Polityk tłumaczył, że ogniska zachorowań są rozproszone, co ma wpływ na obostrzenia, które dotyczą nie tylko powrotu do szkół, ale także innych aspektów życia codziennego.

drtzic1

Przeczytaj: Kiedy powrót do szkoły? Analizujemy możliwe scenariusze

Sprawa powrotu do szkół dzieci z klas I - III ma być poruszona na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które rozpoczęło się o godz. 10. Rzecznik rządu pytany o restrykcje, przyznał, że ostatnie dane związane z pandemią "nie napawają optymizmem". - Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest, utrzymanie aktualnych obostrzeń, ewentualnie z jakimiś niewielkimi modyfikacjami - zaznacza. To oznaczałoby przedłużenie wprowadzonego w grudniu etapu odpowiedzialności.

Nowe obostrzenia. Rzecznik rządu uchyla rąbka tajemnicy

Polityk nie wykluczył jednak zarówno złagodzenia, jak i zaostrzenia obostrzeń. Mueller, kontynuując temat restrykcji, przyznał, że obecnie nie należy liczyć na zmianę ograniczeń z ogólnopolskiego na regionalny. - Dopiero przy globalnym zmniejszeniu liczby zachorowań w przyszłości ta opcja jest brana pod uwagę - doprecyzował rzecznik rządu.

drtzic1

"Krótkowzroczny megaloman". Kontrowersyjne wpisy opozycji. Jest reakcja

Źródło: Program 3 Polskiego Radia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drtzic1

Podziel się opinią

Share
drtzic1
drtzic1
Więcej tematów