Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o nauce klas VIII i maturalnych
Powrót do nauki stacjonarnej w szkołach po feriach czeka tylko najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Co z klasami VIII i maturalnymi? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówi o lutym.
13.01.2021 | aktual.: 03.03.2022 05:45
- W tym optymistycznym wariancie, jeśli nie będzie się zwiększała liczba zarażeń, nie trafi do nas trzecia fala, mam nadzieję, że już w lutym będziemy mogli przynajmniej w systemie hybrydowym puścić do szkół, do systemu stacjonarnego uczniów klas VIII i klas maturalnych, bo oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek w rozmowie z Onetem.
Szef resortu edukacji zaznaczył, że przywrócenie nauki stacjonarnej kolejnych roczników będzie możliwe tuż po tym, jak zezwolą na to epidemiolodzy i wirusolodzy.
Minister Czarnek podkreślił, że "nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi nam nauczania stacjonarnego".
Zobacz też: Powrót dzieci do szkół. Dariusz Piontkowski o słabych efektach nauczania zdalnego
Szef MEN w wywiadzie dla Onetu stwierdził również, że kolejne klasy wrócą do szkół, jeśli będzie dalsza poprawa sytuacji epidemicznej.
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o nauce stacjonarnej
- Będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe roczniki szkolne na zasadzie takiej, żeby nie było tłoku w szkole, by transmisja wirusa była na najniższym poziomie - stwierdził Przemysław Czarnek.
Dodał, że "stopniowe, ostrożne i odpowiedzialne" decyzje w tej sprawie nie będą podejmowane wcześniej niż w lutym, marcu.
Powrót do szkoły od 18 stycznia
Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w poniedziałek, że wszystkie obowiązujące obecnie obostrzenia zostają przedłużone do 31 stycznia. Wyjątkiem jest powrót do szkół.
Ferie zimowe kończą się 17 stycznia. Wstępnie, jeszcze w grudniu, zakładano, że od 18 stycznia do szkół wrócą wszyscy uczniowie. Ostatecznie, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, rząd zdecydował, że powrót do szkół będzie dotyczył tylko najmłodszych uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.
Źródło: Onet