Trwa ładowanie...
d4k6pdw

Powrót do szkoły. Co powinni wiedzieć rodzice dzieci z klas 1-3?

Powrót do szkół najmłodszych uczniów rząd zapowiedział na poniedziałek 18 stycznia. Nauka w trybie stacjonarnym będzie dotyczyła dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.
Share
Powrót do szkoły 18 stycznia 2021 roku
Powrót do szkoły 18 stycznia 2021 rokuŹródło: Pixabay
d4k6pdw

Powrót do szkoły od 18 stycznia

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w poniedziałek, że wszystkie obowiązujące obecnie obostrzenia zostają przedłużone do 31 stycznia. Wyjątkiem jest powrót do szkół.

Ferie zimowe kończą się 17 stycznia. Wstępnie, jeszcze w grudniu, zakładano, że od 18 stycznia do szkół wrócą wszyscy uczniowie. Ostatecznie, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, rząd zdecydował, że powrót do szkół będzie dotyczył tylko najmłodszych uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej. W ich przypadku nauczanie zdalne jest najbardziej kłopotliwe. Nie przynosi zbyt dobrych rezultatów, a dodatkowo nadmiernie obciąża rodziców, którzy niejednokrotnie muszą rezygnować z pracy.

d4k6pdw

Powrót do szkół tylko dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

"Uruchomienie nauczania w klasach 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bowiem wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych grupach wiekowych, grupach najmłodszych jest najmniej efektywne. Najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, nauczycieli, ale i rodziców. W związku z tym to nauczanie w klasach 1-3 rzeczywiście może przynieść więcej efektów wówczas, kiedy będzie odbywało się stacjonarnie" - powiedział minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.

Powrót do szkoły. Wytyczne dla szkół

Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie opracowały wytyczne, do których muszą się dostosować placówki oświatowe.

  • Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Kontakt między dziećmi ma być możliwie ograniczony. Podczas przebywania dzieci w szkole kontakt między poszczególnymi klasami musi być ograniczony.
  • Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.
  • Jedna grupa ma stale przebywać w jednej i tej samej sali.
  • Do danej grupy przypisani są na stałe ci sami nauczyciele. W miarę możliwości nie będą oni prowadzić zajęć w innych klasach w trybie stacjonarnym.
d4k6pdw

Koronawirus. Tak seniorzy będą mogli zapisać się na szczepienie. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k6pdw

Podziel się opinią

Share
d4k6pdw
d4k6pdw
Więcej tematów