Trwa ładowanie...
d12l8h6

Powrót do szkół w lutym? Komentarz ministra

Czy powrót do szkół w lutym jest możliwy? To pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców i uczniów. W poniedziałek na ten temat wypowiedział się minister Przemysław Czarnek.
Share
Powrót do szkół zostanie opóźniony? Minister Przemysław Czarnek nie rozwiał wątpliwości
Powrót do szkół zostanie opóźniony? Minister Przemysław Czarnek nie rozwiał wątpliwościŹródło: East News, Fot: Bartlomiej Wojtowicz
d12l8h6

Poniedziałkowy występ ministra Przemysława Czarnka w Telewizji Republika nie rozwieje wątpliwości większości rodziców, uczniów i nauczycieli. Powrót młodzieży do szkół w lutym wciąż jest rzeczą niepewną. Minister został zapytany o doniesienia, według których odmrażanie szkół dla starszych roczników mogłoby zacząć się już 1 lutego. Słysząc to stanowczo zaprzeczył.

- Absolutnie zaprzeczam tej informacji. Wszystko zależy od tego, jak epidemiolodzy i wirusolodzy określą zagrożenie koronawirusem i chorobą COVID-19. Mamy pewną stabilizację w Polsce, to prawda. To wszystko dzięki ograniczeniom i przestrzeganiu ich przez społeczeństwo - powiedział Przemysław Czarnek. Minister podkreślił też, że polski rząd z niepokojem obserwuje dynamikę rozwoju epidemii koronawirusa w zachodniej części Europy.

Powrót do szkół. Młodsze dzieci już w szkolnych ławkach

Przypomnijmy, że po zakończeniu ferii zimowych do szkół wróciły dzieci z klas I-III. Było to możliwe, ponieważ większość zajęć mają one z jednym nauczycielem i łatwiej je od siebie odizolować. Problem stanowi powrót do szkół starszej młodzieży, która ze względu na zróżnicowaną siatkę zajęć spotyka się z wieloma nauczycielami. Jak mówił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, w takich warunkach zupełne odseparowanie jednej klasy od innej jest właściwie niemożliwe.

d12l8h6

Tym samym uczniowie z klas IV-VIII i uczniowie liceów kontynuują naukę zdalną. To szczególnie trudne dla uczniów kończących szkoły. Czekają ich bowiem egzaminy, do których będą musieli się przygotować w warunkach jakich wcześniej nie miał żaden inny rocznik.

Protesty po zatrzymaniu Nawalnego. Rosyjskie służby w akcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12l8h6

Podziel się opinią

Share
d12l8h6
d12l8h6
Więcej tematów