Trwa ładowanie...
d1884xx

Powrót do szkoły. Podkarpacie: w placówkach zawieszono zajęcia. Zakażeni nauczyciele i uczniowie

18 stycznia najmłodsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. Po tygodniu w kilkunastu szkołach w Polsce zajęcia ponownie zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli. Taka sytuacja ma m.in. miejsce w woj. podkarpackim. W woj. wielkopolskim 29 placówek pracuje w systemie hybrydowym.
Share
Powrót do szkoły. Podkarpacie: w placówkach zawieszono zajęcia. Zakażeni nauczyciele i uczniowie (sxc.hu/kmb43xgame)
Powrót do szkoły. Podkarpacie: w placówkach zawieszono zajęcia. Zakażeni nauczyciele i uczniowie (sxc.hu/kmb43xgame)
d1884xx

Z najnowszego raportu resortu edukacji wynika, że w poniedziałek, z powodu zakażeń koronawirusem, w 12 podstawówkach nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 88 w trybie mieszanym.

Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone całkowicie do 30 stycznia m.in. dla sześciorga uczniów w Szkole Podstawowej w Dobkowicach w pow. jarosławskim.

Z kolei częściowo, czyli dla pojedynczych oddziałów, zajęcia zostały zawieszone do 29 stycznia w trzech szkołach podstawowych dla łącznie 66 uczniów. Są to szkoły: w Zamiechowie (pow. jarosławski) – 7 uczniów, w Woli Mieleckiej (pow. mielecki) – 22 uczniów i w Krośnie – 37 uczniów.

d1884xx

Zajęcia w tych szkołach zostały zawieszone z powodu zakażenia koronawirusem nauczycieli i uczniów. Łącznie pozytywne testy na COVID-19 ma 19 nauczycieli i uczniów.

Koronawirus daje się także we znaki placówkom oświatowym w Wielkopolsce. Naukę w systemie hybrydowym wprowadzono w 28 szkołach podstawowych i jednej branżowej szkole specjalnej.

Powrót do szkoły. Kiedy starsi uczniowie zaczną zajęcia stacjonarne?

Od 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach w ścisłym reżimie sanitarnym.

d1884xx

Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich jest nadal zawieszona - do 31 stycznia.

Nowy wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski ocenił w poniedziałek na antenie Radia Łódź, że bardzo realne są zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka o powrocie do szkół kolejnych grup uczniów w lutym. Wiceminister zastrzegł jednak, że stanie się to, jeśli do ministerstwa dotrą korzystne dane i prognozy epidemiczne.

- W najbliższych dniach proszę spodziewać się komunikatów z naszej strony o tym, jak to będzie wyglądało w pierwszych dniach lutego - powiedział wiceminister Rzymkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1884xx

Podziel się opinią

Share
d1884xx
d1884xx
Więcej tematów