Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Od września nauczanie hybrydowe? GIS komentuje

Choć epidemia koronawirusa w Polsce wydaje się być opanowana, wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał powrót dzieci do szkół. Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka nie wykluczył, że jeśli liczba nowych zakażeń znacznie wzrośnie, to może zostać wprowadzona nauka hybrydowa.

Share


Powrót do szkół. Od września nauczanie hybrydowe? GIS komentuje Powrót do szkół. Od września nauczanie hybrydowe? GIS komentuje Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d4anewq

O aktualnej sytuacji epidemicznej Krzysztof Saczka wypowiedział się na łamach "Dziennika Gazety Prawnej". Zdaniem Głównego Inspektora Sanitarnego obecnie mamy w Polsce do czynienia z ogromnymi różnicami epidemiologicznymi między regionami.

"Są powiaty, gdzie odsetek zaszczepionych wynosi 20 proc., oraz takie, gdzie sięga 70 proc. Oczywiste jest, że w tych ostatnich ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest mniejsze. A wprowadzanie ograniczeń uzależnione jest od liczby zachorowań" - powiedział szef GIS.

Saczkę zapytano też o zbliżający się wielkim krokami powrót dzieci do szkół. Jak zapewnił, "na dziś decyzja jest taka, że dzieci wracają do szkoły". Zaznaczył jednak, że "jeśli jednak sytuacja epidemiczna diametralnie się zmieni, czyli wzrośnie ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, można oczekiwać wprowadzenia nauki hybrydowej".

d4anewq

Główny Inspektor Sanitarny przypomniał, że nadal zaszczepić mogą się dzieci powyżej 12. roku życia. Z rządowych danych wynika jednak, że poziom ich wyszczepialności niestety nie jest wysoki. "Do tego dzieci przechodzą często zakażenie bezobjawowo lub skąpoobjawowo, dlatego mogą stanowić duże zagrożenie dla innych osób" - stwierdził Saczka.

Zobacz też: Czarnek ostro krytykuje lekarza z Rady Medycznej ds. COVID-19. „To są insynuacje”

Koronawirus w Polsce. Niedzielski pokazał nowe dane

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował wykres, który przedstawia poszczególne grupy wiekowe pod względem liczby zakażeń.

d4anewq

"Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych. Zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56 proc. zakażeń. Osoby, powyżej 60 lat - które są najszerzej zaszczepioną grupą - to jedynie niecałe 20 proc. zakażeń" - napisał Adam Niedzielski.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4anewq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4anewq
d4anewq
Więcej tematów