Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Minister zdrowia o zdalnym nauczaniu

Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu zdalnego nauczania dla klas I-III. Taka forma kształcenia potrwa do 9 kwietnia. Powrót do szkół w tej formie nauki wynika z ferii wielkanocnych.

Powrót do szkół. Zdalne nauczanie w szkołach na najbliższe trzy tygodniePowrót do szkół. Zdalne nauczanie w szkołach na najbliższe trzy tygodnieŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d3zma23
d3zma23

Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował, że lockdown ponownie będzie obowiązywał na terenie całego kraju. Minister zdrowia przekazał również "najważniejszą informację z punktu widzenia rodziców i dzieci". W całej Polsce znowu będą obowiązywać niektóre obostrzenia. - Niestety, musimy wrócić do zdalnego nauczania w klasach I-III - powiedział polityk.

Powrót do szkół. Zdalne nauczanie w szkołach na najbliższe trzy tygodnie

Powrót do szkół w takiej formie nauczania jest spowodowany przede wszystkim faktem, że w najbliższym czasie będzie przerwa związana z Wielkanocą. - Ta nauka i tak przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - tłumaczył Niedzielski. Obostrzenia w postaci nauczania zdalnego zostaną wprowadzone na najbliższe trzy tygodnie, czyli do 9 kwietnia.

Minister zdrowia dodał, że decyzja ws. dalszego sposobu kształcenia zapadnie po świętach. Powiedział, że najprawdopodobniej będzie miał miejsce powrót do nauki w formie hybrydowej. - To jest taka decyzja przejściowa i mam nadzieję skuteczna, bo jeśli patrzymy sobie na statystyki, które opisują możliwość tłumienia rozwoju pandemii, to szkoły są elementem, który pomaga zredukować stopień zarażania się - podsumował polityk.

d3zma23

Lockdown w całej Polsce. Nowe obostrzenia. Wśród nich zamknięte galerie handlowe

Nowe obostrzenia mają mieć charakter ogólnopolski. Będą obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia. W całym kraju zamknięte będą hotele, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. Ograniczeniu będzie również podlegać działalność galerii handlowych. Minister zdrowia zaapelował również do pracodawców, aby w miarę możliwości przechodzili na pracę zdalną.

Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz odpowiada Adamowi Niedzielskiemu. Wskazuje "najważniejszy błąd"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zma23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zma23
Więcej tematów