Trwa ładowanie...

Powrót do szkół 2021. Jest nowy pomysł nauczania

Powrót do szkół 2021 - czy będzie realny jeszcze przed tegorocznymi wakacjami? Po ostatniej konferencji wiadomo, że do końca lutego nauka stacjonarna będzie dotyczyła uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Pojawił się jednak pomysł "nauki na suwak". Sprawdź, o co chodzi w tej formie nauczania.

Powrót do szkół 2021. Co oznacza nauka na suwak?Powrót do szkół 2021. Co oznacza nauka na suwak?Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3vgi4z
d3vgi4z

Po ostatniej konferencji prasowej Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka wiemy, że uczniowie muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Do końca lutego uczniowie nie powrócą do szkół z wyjątkiem klas I-III szkół podstawowych. Minister Edukacji i Nauki wspomniał o nowym rozwiązaniu nauczania.

Powrót do szkół. Nauka na suwak, co oznacza?

Podczas czwartkowej konferencji szef resortu edukacji wspomniał o kolejnym, nowym rozwiązaniu. Nauka na suwak w szkołach oznaczałaby, że uczniowie przychodziliby do szkoły naprzemiennie. Dzięki temu uczniowie by się nie mieszali. Choć to rozwiązanie w pierwszej chwili brzmi całkiem sensownie, to niesie za sobą kolejne utrudnienia.

Powrót do szkół. Padła odpowiedź. To rozzłości wielu rodziców

Pomysł ten może być jednak dość kłopotliwy, chociażby dla samych nauczycieli, którzy musieliby prowadzić lekcje w szkole, a chwilę później pojawić się przy kamerce na lekcjach w trybie online.

d3vgi4z

Powrót do szkół. Trzeba to robić etapami

O powrót do szkół starszych uczniów zapytała też Wirtualna Polska prof. Krzysztofa Simona z Rady Medycznej ds. epidemii, która działa przy premierze. Lekarz uważa, że szkoły trzeba otworzyć jeszcze przed wakacjami, ponieważ nauka zdalna nie wpływa zbyt dobrze na nastolatków. W wywiadzie dla WP prof.Krzysztof Simon potwierdził, że powrót do szkół najmłodszych uczniów nie przyczynił się do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem. Radzi jednak, by szkoły otwierać etapami, co 2-3 tygodnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vgi4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vgi4z
Więcej tematów