Trwa ładowanie...
d14uu1f

Poważne zatrucie w przepompowni ścieków. Jeden mężczyzna zmarł

Strażak oraz dwaj pracownicy zakładu komunalnego z Solca-Zdroju zatruli się najprawdopodobniej chlorem lub siarkowodorem. Jedna osoba zmarła, druga jest nieprzytomna. Mężczyźni wchodzili kolejno po sobie do przepompowni ścieków, by ją wyczyścić. Żadnemu nie udało się stamtąd wyjść samodzielnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do przepompowni weszły trzy osoby
Do przepompowni weszły trzy osoby (Pixabay.com)
d14uu1f

Trzech pracowników zakładu komunalnego z Solca-Zdroju pracowało na terenie przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza Ugory. Do ich zadań należało wyczyszczenie pomp oraz przeprowadzenie prac konserwacyjnych.

– Kiedy jeden z nich wszedł do wnętrza przepompowni i jakiś czas go nie było, w ślad za nim ruszył drugi z pracowników. Gdy i ten nie wychodził, trzeci skontaktował się z gminą. Pracownicy z urzędu przysłali na miejsce strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej. I on również wszedł do środka i nie wychodził – powiedział w rozmowie z portalem kielce.wyborcza.pl Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży z Państwowej Straży Pożarnej, które pomogły w wyciągnięciu mężczyzn. Następnie przetransportowano ich do szpitali. Mimo to 51-letni pracownik zakładu zmarł. - Był w najcięższym stanie z całej trójki - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem portalu Marta Solnica, dyrektor świętokrzyskiego pogotowia.

Zobacz też: Objawy babeszjozy

d14uu1f

Na miejscu pracują chemicy

Z ustaleń policjantów wynikało, że doszło do zatrucia chlorem. Zdaniem strażaków bardziej prawdopodobny jest jednak siarkowodór. - W dużych dawkach może doprowadzić do śmierci, wywołuje poparzenia wewnątrz ciała - powiedział kielce.wyborcza.pl Marek Lis, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku.

d14uu1f

Przyczynę zatrucia ma ustalić grupa chemiczna z Kielc, która jest na miejscu zdarzenia. - Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Na miejscu jest mój zastępca - powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu Adam Pałys, wójt Solca-Zdroju.

Źródło: kielce.wyborcza.pl

Podziel się opinią

Share

d14uu1f

d14uu1f
d14uu1f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów