Trwa ładowanie...
d4kympo

Poważne kłopoty Instytutu Lecha Wałęsy. Długi, fala zwolnień i rezygnacja Jerzego Stępnia

Są już wyniki audytu w Instytucie Lecha Wałęsy. Zlecił go Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Raport przynosi przykre wiadomości - Instytut tonie w długach. Na reakcję byłego prezydenta nie trzeba było czekać długo. Wymienił już cały skład rady nadzorczej, część osób odeszła sama. Ale to nie koniec złych informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent wziął sprawy w swoje ręce
Były prezydent wziął sprawy w swoje ręce (PAP)
d4kympo

Audyt w Instytucie Lecha Wałęsy pokazał ogrom długów, które wynoszą obecnie ponad milion złotych. Sprawę ujawniła gazeta.pl. Jak do tego doszło?

W ubiegłym roku z Instytutu Lecha Wałęsy odszedł jego prezes Mieczysław Wachowski. Oprócz Instytutu, działał również Fundusz Lecha Wałęsy, który przejął właśnie Wachowski. Nazwę zmieniono na Światowe Centrum Pokoju i całkowicie odcięto się od działań byłego prezydenta.

Ten toast będzie się ciągnąć za Wałęsą długo - zobacz

Z kolei Instytut działa nadal. Nowym prezesem został Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Szybko zlecił audyt finansowo-księgowy i poprosił o to zewnętrzną firmę. Wyniki trafiły właśnie do Stępnia i Lecha Wałęsy.

d4kympo

Raport jest katastrofalny - dług wynosi obecnie ponad milion złotych. Były prezydent wziął sprawy w swoje ręce.

Reakcja Jerzego Stępnia na audyt. Złożył rezygnację

Wymienił całą radę nadzorczą w instytucie, część osób odeszła sama. Teraz okazuje się, że z fotela prezesa zrezygnował sam Jerzy Stępień. - Nie czując oparcia, uznałem, że moja misja jest skończona. Złożyłem rezygnację i czeka ona na przyjęcie. Byłem pełny dobrej woli, ale przyznam szczerze, że choć wielokrotnie pełniłem poważne funkcje w państwie, to jednak przerasta moje możliwości - przyznał w rozmowie z gazeta.pl.

Co teraz z Instytutem? "Lechu zmienił koncepcję" - zdradza osoba z otoczenia Lecha Wałęsy. Teraz Instytutem mają zarządzać "osoby z najbliższego kręgu rodzinno-przyjacielskiego".

d4kympo

"Na pewno będzie miał trudności z przetrwaniem, bo sytuacja finansowa jest ciężka" - wyjaśnia jedna z osób bliskich byłemu prezydentowi. Z kolei inna mówi już wprost: "być może będą dążyć do likwidacji Instytutu".

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów