placeholder_408q7i

Potężny pożar we Wrocławiu. Płonie hala magazynowa

Płonie jedna z hal magazynowych przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Strażacy walczą z ogniem, aby nie rozprzestrzeniał się, bo obok znajduje się sortownia śmieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogień gasi 31 zastępów straży pożarnej
Ogień gasi 31 zastępów straży pożarnej (iStock.com)
placeholder_408q7i

O pożarze hali sąsiadującej z sortownią odpadów poinformowało radiowrocław.pl. Płonie 150-metrowa hala firmy, która zajmuje się recyklingiem plastiku.Straż pożarna została wezwana na miejsce po godz. 20.00. Na miejscu jest aż 31 zastępów straży pożarnej. Na pomoc wysłano też zastęp ratownictwa chemicznego. Ogień nadal nie jest opanowany. Jak mówią mieszkańcy, co chwilę słuchać wybuchy, bo w hali znajdują się butle z acetylenem.

Według wstępnych informacji nikt nie został poszkodowany.

placeholder_408q7i

Jak informuje biuro prasowe wrocławskiego ratusza, został wyłączony ruch pociągów na trasie Nowy Dwór - Żerniki. Zamknięte jest także skrzyżowanie ulic. Żernickiej i Szczecińskiej. "Prosimy mieszkańców okolicy o zamknięcie okien, aby dym nie dostawał się do mieszkań" - napisano.

Z kolei Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi, by mieszkańcy okolicznych osiedli (Kuźnik, Nowego Dworu, Fabrycznej, Żernik, i Pilczyc) ze względów bezpieczeństwa pozostali w domach. Kłęby dymu są przenoszone przez wiatr.

Źródło: radiowroclaw.pl, wroclaw.wyborcza.pl

placeholder_408q7i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_408q7i
placeholder_408q7i