Trwa ładowanie...

Poświadczenie nieprawdy i milionowe straty przy przebudowie urzędu. CBA zawiadamia prokuraturę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę po przyjrzeniu się, jak przebiegała modernizacja Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Przy pracach wykryto liczne nieprawidłowości, które zwiększyły koszty inwestycji o 4 mln zł.

Share
Poświadczenie nieprawdy i milionowe straty przy przebudowie urzędu. CBA zawiadamia prokuraturę
Poświadczenie nieprawdy i milionowe straty przy przebudowie urzędu. CBA zawiadamia prokuraturęŹródło: East News
d3exbhf

Prace prowadzone w urzędzie dotyczyły montażu instalacji kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Były prowadzone w latach 2015-2016. Okazało się jednak, że instalacja nie została wykonana zgodnie z projektem, mimo że w dokumentacji zarówno kierownik budowy, jak i inspektorzy nadzoru budowlanego stwierdzili, że wszystko zostało wykonane, jak należy.

Koszty zwiększyły się o kilka milionów

Zdaniem śledczych, wykonawca robót przeprowadził je inaczej, niż początkowo zakładano, nie konsultując tego z zamawiającym, ani też nie nanosząc zmian w projekcie. W efekcie wentylacja oddymiająca okazała się nieszczelna, a naprawa zaniedbań kosztowała urząd dodatkowo około 4 mln zł.

d3exbhf

"Przyjęte przez generalnego wykonawcę rozwiązania, dotyczące budowy kanałów wentylacyjnych instalacji oddymiania, zostały zakwestionowane i uznane za nieprawidłowe i niezgodne z projektem budowlanym przez biegłego powołanego przez Lubuski Urząd Wojewódzki" - podało CBA.

Zobacz też: szczepienie na COVID-19 obowiązkowe? Bartosz Arłukowicz ma obawy

Dodatkowo do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięci urzędnicy z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy nie dopełnili w tej sprawie swoich obowiązków.

d3exbhf

CBA skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, skąd zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3exbhf

Podziel się opinią

Share
d3exbhf
d3exbhf
Więcej tematów