Trwa ładowanie...

Postawią pomnik smoleński w Warszawie. Sprawdź gdzie

Być może uda się przed 5. rocznicą katastrofy smoleńskiej określić lokalizację pomnika. Władze Warszawy zaproponowały trzy miejsca, w których mogłoby stanąć upamiętnienie ofiar katastrofy samolotu z 10 kwietnia 2010 roku.
Share
Postawią pomnik smoleński w Warszawie. Sprawdź gdzie
Źródło: sfora.pl
duyj7wd

Ratusz proponuje: okolice Placu Piłsudskiego (na tyłach ogrodu Ministerstwa Kultury), Plac Unii Lubelskiej i ul. Marszałkowską przy Ogrodzie Saskim.

Władze miasta chcą, żeby pomnik stanął w miejscu reprezentacyjnym. Jak mówi rzecznik Ratusza Bartosz Milczarczyk, zaproponowane miejsca leżą w ścisłym centrum i zapewniają godne upamiętnienie.

- Ostateczny wybór miejsca powinien być efektem kompromisu - podkreśla rzecznik.

duyj7wd

Pomnik smoleński nie może stanąć na Krakowskim Przedmieściu. - To niemożliwe. To obszar objęty ochroną zabytków i żadnej ingerencji nie może tu być - wyjaśnia Bartosz Milczarczyk.

Tempo prac nad wyborem lokalizacji zależy od prezydenta Bronisława Komorowskiego, ale jest szansa, że jeszcze przed 10 kwietnia poznamy miejsce, gdzie stanie pomnik.

- Konieczne jest jeszcze spotkanie z rodzinami ofiar katastrofy, więc trudno wskazać ostateczny termin, ale istnieje możliwość, że może to nastąpić przed 5 rocznicą katastrofy - dodaje rzecznik warszawskiego Ratusza.

W ubiegłym roku część rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem napisała list do prezydenta Bronisława Komorowskiego z apelem o wsparcie idei budowy pomnika. Prezydent jesienią spotkał się z sygnatariuszami listu i obiecał, że po wyborach samorządowych zdecyduje czy zaangażuje się w tę ideę.

duyj7wd

Podziel się opinią

Share
duyj7wd
duyj7wd
Więcej tematów