Trwa ładowanie...
Jarosław Kaczyński

Posłowie PO chcą od Jarosława Kaczyńskiego wyjaśnień ws. korespondencji z Emilią

Ujawniono, że Jarosław Kaczyński miał mieć korespondencyjny kontakt z zaangażowaną w aferę hejterską Emilią Sz. Posłowie PO żądają od niego podania szczegółów ich kontaktów. - Ten układ pokazuje się w pełnej krasie - stwierdził Cezary Tomczyk.

Share
Posłowie PO chcą od Jarosława Kaczyńskiego wyjaśnień ws. korespondencji z Emilią
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d2m8333

- Wystosowujemy pismo, żeby Jarosław Kaczyński ujawnił całość korespondencji z Emilią hejterką, tak by opinia publiczna mogła się dowiedzieć, w ramach jakich kompetencji interweniował w kwestiach życia prywatnego hejterki, a może i innych - powiedział podczas konferencji poseł PO Mariusz Witczak.

Polityk zaznaczył, że Emilia miała mieć również drugą prośbę do prezesa PiS i należy zweryfikować, czy polityk chciał ją spełnić.

d2m8333

- Dzisiaj cała Polska mogła się przekonać, że korespondencję ze słynną hejterką prowadził nawet Jarosław Kaczyński - dodał Cezary Tomczyk.

Zobacz także: Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "Mam straszną tremę”

Stwierdził, że PiS chciał tropić w kraju układy, ale zamiast tego tworzy własne. – Widzimy macki, które oplatają Ministerstwo Sprawiedliwości i oplatają poszczególne organy państwa (…) ten układ pokazuje się w pełnej krasie – dodał.

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pytania o rolę Jarosława Kaczyńskiego

Dodał, że Zbigniew Ziobro najprawdopodobniej minął się z prawdą mówiąc, że byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka poznał po wyborach parlamentarnych. Tomczyk przytoczył cytat wypowiedzi Piebiaka, z której wynikało, że mieli się poznać z ministrem sprawiedliwości przed wyborami.

Ziobro stwierdził, że po ujawieniu afery hejterskiej zachował się "modelowo". - To jest pisowski model niszczenia sędziów – stwierdził Robert Kropiwnicki z PO.

I dodał, że wszyscy sędziowie zaangażowani w aferę powinni mieć natychmiast wszczęte postępowania dyscyplinarne i zostać wydaleni z zawodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m8333

Podziel się opinią

Share
d2m8333
d2m8333
Więcej tematów