Trwa ładowanie...
dwts3vn

Wideo z Jarosławem Kaczyńskim hitem w sieci. Miał nie lada problem

Jarosław Kaczyński wziął udział w niedzielnych uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak ma duże trudności z rozplątaniem zestawu do tłumaczenia przemówień zagranicznych polityków. Z pomocą ruszyła mu siedząca obok prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Ale nie tylko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński miał już kiedyś podobny problem
Jarosław Kaczyński miał już kiedyś podobny problem (East News, Fot: Tomasz Paczos/Fotonova)
dwts3vn

Centralne obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbywały się w południe na placu Piłsudskiego w Warszawie. Wzięło w nich udział 40 delegacji zagranicznych, w tym prezydenci, premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy. Przemawiali: prezydent Andrzej Duda, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz wiceprezydent USA Mike Pence.

Dla gości przygotowano zestawy słuchawkowe służące do słuchania tłumaczeń przemówień. Siedząca obok Kaczyńskiego prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zauważyła, że ma on problemy z obsłużeniem słuchawek i zaczęła pomagać prezesowi PiS. Gotowość do pomocy wykazali również wicepremier Piotr Gliński oraz szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Gliński próbował nawet założyć Kaczyńskiemu na głowę własne słuchawki, a Szczerski - widząc zmagania prezesa Prawa i Sprawiedliwości - oddał mu własny zestaw.

dwts3vn

Fragment zdarzenia widać na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu:

Przypomnijmy, w 2007 roku prezes PiS (wówczas premier RP) miał podobny problem ze słuchawkami podczas konferencji prasowej z Angelą Merkel.

W maju wyznał, że prezes TK Julia Przyłębska to jego "nowe odkrycie towarzyskie".

dwts3vn

W poniedziałek, drugi dzień wizyty wiceprezydenta USA Michaela R. Pence'a w Polsce, odbyła się jego rozmowa w cztery oczy z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Zobacz również: Mike Pence w Polsce. Michał Kamiński opowiada, jaki po Warszawie krąży żart:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwts3vn

Podziel się opinią

Share
dwts3vn
dwts3vn
Więcej tematów