Trwa ładowanie...
d2wkjrt

Posłanka Sobecka pisze do prezesa PiS. "Oczekuję współpracy"

Anna Sobecka, posłanka PiS z Torunia, napisała list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Parlamentarzystka zaapelowała do prezesa partii o poszerzenie list wyborczych o "kolejne ugrupowania patriotyczne". Sobecka chce podjęcia rozmów m.in. z Kają Godek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Sobecka chce otwarcia list PiS na polityków z prawej strony
Anna Sobecka chce otwarcia list PiS na polityków z prawej strony (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2wkjrt

Sobecka zwraca się do Kaczyńskiego, jak zapewnia, "mając na względzie dobro Polski, oraz sukces Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego". Posłanka chce, by na szerokich listach Zjednoczonej Prawicy znaleźli się Mirosław Piotrowski i Marek Jurek, a także posłowie Marek Jakubiak, Robert Winnicki i działaczka Pro Life Kaja Godek.

"Apeluję do Pana Prezesa i kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o poszerzenie list wyborczych o kolejne ugrupowania patriotyczne, którym na sercu leży dobro Polski i Europy" - napisała.

"Elektorat zdyscyplinowany i aktywny"

d2wkjrt

Sobecka przekonuje, że elektorat, który reprezentują wspomniane przez nią osoby to "zdyscyplinowana i aktywna grupa wyborców, których działalność w kampanii wyborczej trudno przecenić". Posłanka podkreśla, że przy specyfice eurowyborów, w których frekwencja jest niewielka, a także dominacji wielkich ośrodków, niechętnie głosujących na prawicę, kilka procent może zadecydować o sukcesie lub porażce.

Zobacz także: "Ręce opadają". Nerwowa reakcja Marka Jakubiaka na pytanie o Rydzyka i PGE

Parlamentarzystka zwraca uwagę, że w sytuacji, gdy opozycja tworzy wspólną wielką listę, również partie prawicowe powinny ucyznić podobnie "na rzecz jedności a przez to zwycięstwa i odnowy Europy w jej klasycznym duchu". "Panie Prezesie nie możemy zmarnować tej szansy i dlatego wnoszę o pilne podjęcie działań w opisanym zakresie" - zaapelowała Sobecka.

d2wkjrt

Posłanka w tym roku napisała już list otwarty do premiera. Chciała, by w ramach deglomeracji do Torunia przeniesiono niektóre państwowe urzędy.

Czytaj też: Interwencja posłanki Sobeckiej nic nie dała. Uczelnia już szuka chętnych

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wkjrt

Podziel się opinią

Share

d2wkjrt

d2wkjrt
Więcej tematów