Trwa ładowanie...
d1y8kik

Posłanka Sobecka interweniuje ws. marszu LGBT w Częstochowie. "To prowokacja"

Tego samego dnia w Częstochowie odbędzie się Marsz Równości i XX Ogólnopolska Dziecięca Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja. Posłanka PiS Anna Sobecka chce, aby interweniował rzecznik praw dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Sobecka, posłanka PiS
Anna Sobecka, posłanka PiS (East News, Fot: Jacek Domiński)
d1y8kik

"W mojej ocenie zarówno czas, jak i miejsce tej manifestacji są nieprzypadkowe i noszą znamiona zaplanowanej prowokacji” - napisała Anna Sobecka w piśmie do rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka.

Drugi już Marsz Równości w Częstochowie ma się odbyć 16 czerwca o godz. 14.00 pod Jasną Górą. W tym samym czasie będzie w tym miejscu pielgrzymka dziecięca Radia Maryja. Jak podaje Sobecka, weźmie w niej udział od kilku do kilkunastu tysięcy osób, a w programie uroczystości jest festyn i msza - informuje torun.wyborcza.pl.

"Mając na uwadze skandaliczne wydarzenia, jakie miały miejsce na Marszu Równości w Gdańsku, istnieje uzasadniona obawa, że dzieci mogą stać się świadkami demoralizujących i obscenicznych zachowań uczestników Marszu” - napisała Sobecka.

d1y8kik

Posłanka zwraca się do rzecznika praw dziecka "o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do ochrony dzieci w tym szczególnym dla nich dniu”.

To już kolejna interwencja posłanki z Torunia. W kwietniu tego roku Anna Sobecka napisała do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego list z prośbą o wydanie zakazu zgromadzenia związanego z urodzinami ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja. Rok wcześniej przeciwnicy rozgłośni zorganizowali tam "Chryję pod Radiem Maryja". Posłanka nic nie wskórała. Co prawda wojewoda zakazał manifestacji, ale sąd uchylił tę decyzję.

Źródło: torun.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y8kik
d1y8kik

Podziel się opinią

Share
d1y8kik
d1y8kik
Więcej tematów