Trwa ładowanie...

Posłanka PiS pyta MEN o cięcia etatów nauczycieli. Powołuje się na dane "totalnej opozycji"

"Totalna opozycja informuje, że zmiany w oświacie przynoszą szkody jakościowe, finansowe oraz cięcia etatów" - pisze Anna Sobecka w interpelacji skierowanej do minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Posłankę PiS najbardziej martwi sytuacja w Toruniu, gdzie "magistrat musiał wydać już 500 tys. zł na przystosowanie budynków oraz ponad 1,5 mln zł na dodatkowe wyposażenie klas dla starszych uczniów szkół podstawowych". Te dane też podaje za "totalną opozycją", choć jako posłanka mieszkająca wiele lat w Toruniu, związana z Radiem Maryja, była nauczycielka powyższe informacje mogłaby sprawdzić osobiście.

Share
Posłanka PiS pyta MEN o cięcia etatów nauczycieli. Powołuje się na dane "totalnej opozycji"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dxx4sok

Sobecka chce wiedzieć, "ilu nauczycieli w Toruniu i całym kraju straciło etaty". "Najbardziej niepokojącą informacją podawaną jest to, że wbrew rządowym zapowiedziom skutki reformy w oświacie odczuło 200 toruńskich pedagogów, m.in. 30 straciło pracę, a 90 zmniejszono etaty, reszta planuje urlopy zdrowotne, ratując się w ten sposób przed zwolnieniem".

Zobacz też: Protest przeciwko reformie edukacji

Sobecka w interpelacji z 13 września przypomina słowa minister edukacji Anny Zalewskiej, że "zmiany nie spowodują zwolnień nauczycieli, a w Toruniu będzie potrzebnych 22 dodatkowych nauczycieli".

dxx4sok

"Według informacji zebranych pod koniec czerwca na podstawie arkuszy organizacyjnych szkół, bez pracy może pozostać blisko 10 tysięcy nauczycieli, a wielu pracować może w niepełnym czasie pracy" - informował w sierpniu w rp.pl prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Anna Sobecka to m.in. była nauczycielka i spikerka Radia Maryja. Ostatnio najgłośniej o niej było w kontekście uchwały Sejmu w 100. rocznicę Objawień Fatimskich, której była orędowniczką.

dxx4sok

Podziel się opinią

Share
dxx4sok
dxx4sok
Więcej tematów