Trwa ładowanie...
d1vnuf5

Posłanka PiS o wpisie Dulkiewicz: "Ignorancja, głupota, serwilizm"

Beata Mazurek (europosłanka PiS) ostro skrytykowała internetowy wpis prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. "Bo pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej" - podkreśla Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Mazurek atakuje Aleksandrę Dulkiewicz.
Beata Mazurek atakuje Aleksandrę Dulkiewicz. (East News)
d1vnuf5

"80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też tu dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce" - napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

Przypomnijmy, że brutalny światowy konflikt, który pochłonął miliony ofiar, rozpoczął się 1 września 1939 roku od agresji Niemiec na Polskę. Część polityków partii rządzącej zarzuca władzom Gdańska, że pomijają tę informacje w swoich oświadczeniach i wystąpieniach.

d1vnuf5

"Wiceprezydent Grzelak bezczelnie insynuował Polakom niegodne zachowanie. Dulkiewicz pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej" - skomentowała w sieci Beata Mazurek z PiS.

"Ignorancja, głupota, polityczna kalkulacja, serwilizm? Relatywizowanie przez nich historii szkodzi Polsce i wpisuje się w politykę historyczną Niemiec" - dodała.

Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

Czemu Mazurek powołała się także na wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka? Chodzi o wystąpienie zastępcy Dulkiewicz podczas miejskich uroczystości upamiętniających 74. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej.

d1vnuf5

– Na początku było słowo, złe słowo. Słowo jednego przeciwko drugiemu. I to złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi. Europa została tym złym słowem podzielona – mówił wtedy Grzelak, co jego przeciwnicy polityczni interpretują jako porównywanie odpowiedzialności nazistowskich Niemiec z odpowiedzialnością Polski i Polaków.

Na razie Dulkiewicz nie odpowiedziała na wpis Mazurek. Na swoim profilu w sieci opublikowała z kolei zaproszenie do obejrzenia zwiastuna filmu "Wartownia nr 1 – ocalenie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vnuf5

Podziel się opinią

Share

d1vnuf5

d1vnuf5
Więcej tematów