Trwa ładowanie...

Posłanka do marszałek: "trzeba anulować, bo my przegramy". Lewica już zapowiada donos do prokuratury

Awantura w Sejmie. Marszałek Elżbieta Witek nie podała wyników głosowania nad kandydaturami do KRS i zarządziła jego powtórkę. Opozycja twierdzi, że stało się tak, bo część posłów PiS pomyliła się przy oddawaniu głosu.

Posłanka do marszałek: "trzeba anulować, bo my przegramy". Lewica już zapowiada donos do prokuraturyŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d47538q
d47538q

Jak się dowiedział się w Sejmie reporter WP Michał Wróblewski, po zakończeniu obrad odbyło się pilne spotkanie części kierownictwa PiS z marszałek Witek. Dlaczego?

- Stała się rzecz niesłychana, tu jest nagranie, które będzie dowodem w tej sprawie. To jest rzecz niesłychana, nawet przy waszych standardach - podkreślał poseł KO Borys Budka z mównicy sejmowej, trzymając w ręku telefon. - Jeżeli tak ma być uchwalane prawo w Rzeczpospolitej, jeżeli w sytuacji, gdy państwo przegrywacie głosowanie, pani posłanka mówi "przerwijmy, anulujmy głosowanie, ponieważ przegramy", to jest to upadek Sejmu Rzeczpospolitej - mówił poseł Budka.

Zamieszanie w Sejmie. "Trzeba anulować głosowanie, bo przegramy"

Chodzi o fragment nagrania z sejmowej debaty. Podczas zamieszania przy głosowaniu nad wyborem sędziów KRS do marszałek Witek podchodzi jedna z posłanek - jak twierdzą posłowie opozycji - z PiS. "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy, za dużo ludzi ... (niesłyszalne)" - mówi do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Dobra" - słychać odpowiedź marszałek Witek.

Co ciekawe, w tym samym momencie sejmowa kamera pokazuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stoi obok trybuny sejmowej - naprzeciwko marszałek Sejmu. Wygląda tak, jakby chciał zabrać głos lub przekazać coś Elżbiecie Witek.

- Proszę państwa, jest prośba posłów Platformy Obywatelskiej, i tu, że nie działa, że państwo... - mówi Witek do posłów i zarządza powtórzenie głosowania.

Lewica już zapowiedziała złożenie w piątek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Witek. - Nie ma naszej zgody na ordynarne zasad parlamentaryzmu, demokracji i prawa - stwierdzili na zwołanym w Sejmie briefingu.

Także posłowie KO są zdania, że sprawę należy zgłosić do prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47538q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47538q
Więcej tematów