Trwa ładowanie...
dab49ar

Posłanka do marszałek: "trzeba anulować, bo my przegramy". Lewica już zapowiada donos do prokuratury

Awantura w Sejmie. Marszałek Elżbieta Witek nie podała wyników głosowania nad kandydaturami do KRS i zarządziła jego powtórkę. Opozycja twierdzi, że stało się tak, bo część posłów PiS pomyliła się przy oddawaniu głosu.
Share
Lewica zapowiada doniesienie do prokuratury ws. powtórzenia głosowania ws. KRS.
Lewica zapowiada doniesienie do prokuratury ws. powtórzenia głosowania ws. KRS.Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dab49ar

Jak się dowiedział się w Sejmie reporter WP Michał Wróblewski, po zakończeniu obrad odbyło się pilne spotkanie części kierownictwa PiS z marszałek Witek. Dlaczego?

- Stała się rzecz niesłychana, tu jest nagranie, które będzie dowodem w tej sprawie. To jest rzecz niesłychana, nawet przy waszych standardach - podkreślał poseł KO Borys Budka z mównicy sejmowej, trzymając w ręku telefon. - Jeżeli tak ma być uchwalane prawo w Rzeczpospolitej, jeżeli w sytuacji, gdy państwo przegrywacie głosowanie, pani posłanka mówi "przerwijmy, anulujmy głosowanie, ponieważ przegramy", to jest to upadek Sejmu Rzeczpospolitej - mówił poseł Budka.

Zamieszanie w Sejmie. "Trzeba anulować głosowanie, bo przegramy"

Chodzi o fragment nagrania z sejmowej debaty. Podczas zamieszania przy głosowaniu nad wyborem sędziów KRS do marszałek Witek podchodzi jedna z posłanek - jak twierdzą posłowie opozycji - z PiS. "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy, za dużo ludzi ... (niesłyszalne)" - mówi do marszałek Sejmu Elżbiety Witek. "Dobra" - słychać odpowiedź marszałek Witek.

dab49ar

Co ciekawe, w tym samym momencie sejmowa kamera pokazuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stoi obok trybuny sejmowej - naprzeciwko marszałek Sejmu. Wygląda tak, jakby chciał zabrać głos lub przekazać coś Elżbiecie Witek.

- Proszę państwa, jest prośba posłów Platformy Obywatelskiej, i tu, że nie działa, że państwo... - mówi Witek do posłów i zarządza powtórzenie głosowania.

dab49ar

Lewica już zapowiedziała złożenie w piątek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Witek. - Nie ma naszej zgody na ordynarne zasad parlamentaryzmu, demokracji i prawa - stwierdzili na zwołanym w Sejmie briefingu.

Także posłowie KO są zdania, że sprawę należy zgłosić do prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dab49ar

Podziel się opinią

Share
dab49ar
dab49ar
Więcej tematów