Trwa ładowanie...
d13kjwn

Sejm. Opozycja składa wniosek o ponowne głosowanie ws. wyboru sędziów TK

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska posłowie opozycji mają już gotowy wniosek o reasumpcję głosowania w sprawie wyboru sędziów TK. - Czekamy tylko na zakończenie głosowania w sprawie KRS, by go złożyć marszałek Sejmu - powiedział WP poseł KO Sławomir Nitras.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nitras zapowiedział złożenie wniosku o reasumpcję głosowania
Sławomir Nitras zapowiedział złożenie wniosku o reasumpcję głosowania (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d13kjwn

Po raz kolejny podczas głosowania w Sejmie okazało się, że są problemy z czytnikami kart do głosowania. Dały się one we znaki podczas głosowania nad kandydaturami sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Problem z głosowaniem miał między innymi poseł KO Michał Szczerba.

Zobacz także: Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina sędziami TK. Posłowie krzyczą "hańba"

O reasumpcje głosowania wniósł poseł Konfederacji Robert Winnicki. - Pani marszałek, wnoszę o reasumpcję głosowania i umożliwienie zabrania głosu przedstawicielom Konfederacji. Zapisałem się do głosu. a pani mnie wycięła - stwierdził.

d13kjwn

- Marszałek może, ale nie musi, umożliwić posłom zadawanie pytań - odpowiedziała mu marszałek Sejmu.

- To jest granda - krzyczał Winnicki.

Prośbę o reasumpcję głosowania złożył także poseł KO Sławomir Nitras. - Nie można w takiej atmosferze powoływać członków TK, to jest hańba - stwierdził Nitras, zwracając uwagę na problemy techniczne podczas głosowania, a także na fakt, że zarówno podczas obrad Sejmu, jak i podczas prac opiniującej kandydatury komisji, uniemożliwiano zadawanie pytań kandydatom.

Marszałek poinstruowała go, że taki wniosek musi złożyć 30 posłów. I przeszła do kolejnego punktu obrad - wyboru posłów-członków KRS.

d13kjwn

Podziel się opinią

Share
d13kjwn
d13kjwn
Więcej tematów