Trwa ładowanie...

Poseł ujawnił: nie dopuścimy Palikota do prac zespołu

Janusz Palikot nie zostanie dopuszczony do prac zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - zapowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł Arkadiusz Mularczyk z PiS.

Poseł ujawnił: nie dopuścimy Palikota do prac zespołuŹródło: wp.pl
d44jv0f
d44jv0f

- Z tego co wiem, prezydium każdego zespołu parlamentarnego podejmuje decyzję, czy dopuścić posła do prac. Jeśli poseł przychodzi po to, by przeszkadzać, to nie widzę podstaw, by został dopuszczony - powiedział Mularczyk.

- Palikot wielokrotnie podkreślał, że chce rozbić działania tej komisji. Zmierza do zatarcia pamięci Polaków o tragedii. Aplikacja Palikota zostanie odrzucona. Nie pozwolimy mu na niszczenie naszej pracy - mówił Mularczyk.

d44jv0f

Pierwsze posiedzenie zainicjowanego przez polityków PiS parlamentarnego zespołu - którym kieruje poseł Antoni Macierewicz - odbyło się we wtorek. Zasiadają w nim wyłącznie posłowie PiS. Akces do zespołu zgłosił poseł Janusz Palikot z PO.

Przewodniczący zespołu Antoni Macierewicz przed pierwszym posiedzeniem kierował zaproszenie do udziału w jego pracach do wszystkich parlamentarzystów, "w których ocenie wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej jest ważne". Jak mówił Arkadiusz Mularczyk, Palikot ma inne cele i właśnie dlatego prezydium zespołu nie dopuści go do prac.

Jak mówił Mularczyk, zaproszenie jest aktualne dla "wszystkich poważnych posłów".

d44jv0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44jv0f
Więcej tematów