Trwa ładowanie...

Poseł ujawnił informacje o zdrowiu Ziobry. "Walczy o życie"

Poseł Marcin Warchoł (Suwerenna Polska) poinformował w mediach społecznościowych, że u Zbigniewa Ziobro zdiagnozowano raka przełyku. Dodał, że były minister sprawiedliwości "walczy dziś o życie". Zapewnił, że - jeśli zdrowie na to pozwoli - polityk stawi się przed komisjami śledczymi, które chcą go przesłuchać.

Poseł ujawnił informacje o zdrowiu Ziobry. "Walczy o życie"Poseł ujawnił informacje o zdrowiu Ziobry. "Walczy o życie"Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d2cnffu
d2cnffu

We wpisie Warchoł przypomniał, że w Polsce, w przeciągu pięciu lat od postawienia diagnozy, umiera nawet 90 proc. chorych na raka przełyku.

"Zbigniew Ziobro walczy dziś o życie. Toczy tę bitwę z determinacją, po to by wygrać. I by jak najszybciej - jak tylko to możliwe - wrócić do swoich obowiązków" - zapewnił poseł.

Dodał, że "warunkiem zwycięstwa" jest obecnie podjęcie "radykalnego i agresywnego leczenia przeciwnowotworowego". "Dlatego teraz minister Ziobro je przechodzi. Nic nie udaje, nie ukrywa się, ani nie uciekł za granicę - to totalne bzdury. Przebywa w Polsce i jest pod opieką polskich lekarzy" - podkreślił Warchoł.

Ziobro ma raka przełyku. Warchoł uderzył w dziennikarzy

Nawiązał też do pojawiających się sugestii, że Ziobro powinien stawić się przed komisjami śledczymi, które powołała nowa większość parlamentarna.

d2cnffu

- Nie może dziś stawić czoła kampanii nienawiści, którą przeciwko niemu rozpętują pracownicy polskojęzycznego "Newsweeka": Renata Grochal i Andrzej Stankiewicz. Wielokrotnie pisali na jego temat kłamstwa i insynuacje, zarabiając na tym. Dziś wiedząc, że jest ciężko chory i nie jest w stanie się bronić, robią to samo. Dlatego ja wam to powiem: jesteście hienami dziennikarskimi, które żerują na ludzkim nieszczęściu" - stwierdził we wpisie Warchoł.

Stan zdrowia Ziobry. "Ujawni dokumentację"

Polityk zapewnił też, że Zbigniew Ziobro jest gotowy ujawnić biegłym całą dokumentację medyczną choroby, na którą cierpi, "czy to w związku z pracami komisji śledczej, czy w jakimkolwiek innym prawnym trybie".

"Są tam niezależne diagnozy z kilku renomowanych ośrodków medycznych. I zapewniam także, że najszybciej, jak tylko zdrowie mu pozwoli, stawi się przed komisjami. Chce tam stanąć, po to by cała Polska usłyszała od niego prawdę o niegodziwościach przedstawicieli dzisiejszej władzy. A ja z przyjaciółmi modlimy się o jak najszybszy jego powrót do zdrowia" - podsumował były wiceszef MS.

Chcą przesłuchania Ziobry mimo choroby. "Biegły oceni stan zdrowia"

Wcześniej pojawiły się informacje, że Zbigniew Ziobro mógłby zostać wezwany na przesłuchanie m.in. przed komisję śledczą badającą kulisy wyborów kopertowych.

d2cnffu

- W tej chwili jeszcze nie jest przegłosowany jako świadek, ale po zeznaniach Jarosława Gowina - jesteśmy przed zeznaniami kolejnych osób, w tym między innymi prokurator Wrzosek - nie ukrywam że taki pomysł się pojawia, żeby przesłuchać (Zbigniewa Ziobrę - red.). To najprostsze, powołać biegłego, który oceni jego stan zdrowia - mówił w połowie stycznia przewodniczący komisji Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska).

Pojawiały się też głosy, że Ziobro mógłby też stanąć przed komisją śledczą badającą inwigilację za pomocą systemu Pegasus, który został zakupiony za środki z Funduszu Sprawiedliwości.

Źródło: twitter.com/marcinwarcho

d2cnffu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2cnffu
Więcej tematów