Trwa ładowanie...
d7r8wpv

Poseł PO wyrywa mikrofon dziennikarzowi. Nie wytrzymał napięcia

Łukasz Sitek reporter TVP Info znany jest zadawania stronniczych pytań i nachalnego nagabywania polityków. Ostatnio przepytywał w Sejmie Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej i w pewnym momencie zadał takie pytanie, które wyprowadziło posła z równowagi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Grupiński chwycił za mikrofon reportera TVP Info
Rafał Grupiński chwycił za mikrofon reportera TVP Info (Twitter/TVP Info)
d7r8wpv

Grupiński tłumaczył Sitkowi, dlaczego sędziowie pojawili się na spotkaniu w siedzibie Platformy Obywatelskiej: "Gdyby posłowie PiS-u zgodzili się na wysłuchanie publiczne, nie byli przeciwni, to być może gościliby panowie sędziowie u marszałka Kuchcińskiego" - stwierdził poseł PO. Reporter TVP Info najwyraźniej nie zrozumiał odpowiedzi i zapytał o kwestię, którą poseł wyjaśnił mu kilka sekund wcześniej: "Co udało się ustalić na tym spotkaniu i dlaczego w siedzibie Platformy Obywatelskiej spotykacie się z sędziami, którzy mają być niezawiśli?" - zapytał Sitek.

To pytanie zirytowało Grupińskiego, który odpowiedział "Niech pan przestanie z tą propagandą" i chwycił za mikrofon reportera. Sitek prosił, żeby nie wyrwać mu narzędzia pracy, a poseł PO już na spokojnie zapytał: "dlaczego pracuje pan w PiSie?".

TVP Info potraktowało zdarzenie bardzo poważnie i podało informację na czerwonym pasku. Redakcja stwierdziła, że był to "atak posła na dziennikarza".

Pasek TVP Info TVP Info
Pasek TVP Info (TVP Info, Fot: WP)

Sondy w wykonaniu Łukasza Sitka z reguły mają niewiele wspólnego z obiektywizmem. Dziennikarz słynie z zadawania stronniczych pytań. Tak było np. podczas sondy dotyczącej strajkujących lekarzy.

d7r8wpv

Podziel się opinią

Share
d7r8wpv
d7r8wpv
Więcej tematów