Trwa ładowanie...
marcin Święcicki

Poseł PO Marcin Święcicki został rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie

"Cieszę się z nowego wyzwania" - napisał w sieci Marcin Święcicki. Poseł PO został wybrany nowym rzecznikiem praw przedsiębiorców Ukrainy. I wyjaśnił, jak dowiedział się o zagranicznym konkursie.

Share
Poseł PO Marcin Święcicki został rzecznikiem praw przedsiębiorców na Ukrainie
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d45h4jr

Poseł Marcin Święcicki poinformował na Facebooku, że w środę Rada Ministrów Ukrainy zatwierdziła uchwałę rady nadzorczej Rady Rzecznika Praw Przedsiębiorców Ukrainy.

Zgodnie z jej treścią nowym rzecznikiem Rady zostanie polityk PO. "Od 12 października zaczynam pracę w Kijowie" - zaznaczył.

Święcicki wyjaśnił, że jego zadaniem będzie m.in. rozpatrywanie indywidualnych skarg przedsiębiorców na organy władzy, przeprowadzanie interwencji i układanie rekomendacji systemowych dla rządu.

Zobacz także: "Wiadomości” a dymisje w Ministerstwie Sprawiedliwości. Polityk PO ironizuje

Wyjaśnił też, skąd pomysł objęcia stanowiska za granicą. "Ktoś znajomy zadzwonił, że jest międzynarodowy konkurs na stanowisko Ombudsmana ds. Przedsiębiorców na Ukrainie i czy nie byłbym zainteresowany" - napisał.

d45h4jr

Polityk wystartował, przeszedł testy oraz rozmowy i został wybrany. "Cieszę się z nowego wyzwania i z tego, że nie tylko mogę życzyć Ukraińcom sukcesów w przededniu ich narodowego święta, ale spróbować samemu dodać do pomyślności naszego sąsiada własną cegiełkę" - stwierził Marcin Święcicki.

To kolejny polityk PO, który rozpoczyna pracę na Ukrainie. W październiku 2016 Sławomir Nowak został prezesem Ukrawtodoru, ukraińskiej państwowej agencji drogowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45h4jr

Podziel się opinią

Share
d45h4jr
d45h4jr
Więcej tematów