Trwa ładowanie...
d1hsi8r

Poseł PiS Marcin Horała uderza w KOD. Porównał ich do niemieckich nazistów na Westerplatte

KOD i "Solidarność" walczą o organizację obchodów rocznicy Sierpnia '80. - To jest tak, jakby Niemcy organizowali obchody na Westerplatte i zapraszali na nie Polaków - stwierdził w TVP Info poseł PiS Marcin Horała. Jego porównanie za zbyt daleko idące uznała nawet posłanka Kukiz '15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Marcin Horała.
Poseł PiS Marcin Horała. (Forum, Fot: Krystian Maj)
d1hsi8r

31 sierpnia, w 37. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, w Gdańsku może być gorąco. Komitet Obrony Demokracji zarejestrował zgromadzenie publiczne na placu Solidarności. Z kolei szef związku Piotr Duda nie chce wziąć udziału w imprezie organizowanej przez opozycję i zapowiada konfrontację. Po jego stronie stanął poseł PiS Marcin Horała, który w TVP Info postanowił wytłumaczyć, dlaczego działacze i sympatycy KOD nie powinni tego dnia pojawiać się na placu Solidarności.

Protest przeciwko ustawom o sądach. Obywatele RP i KOD przed Sejmem

- KOD organizujący obchody Sierpnia '80, który bronił wcześniej przywilejów emerytalnych SB-ków, na którego wiecu pułkownik Mazguła się rozpływał nad wysoką kulturą stanu wojennego, to jest tak, jakby Niemcy organizowali obchody na Westerplatte i zapraszali na nie Polaków - przekonywał polityk. - To jest niesmaczne i jest to daleko posunięta bezczelność, żeby płk Mazguła, Mateusz Kijowski i jego lewe faktury i Tajny Współpracownik "Bolek" to byli ludzie polskiej wolności, którzy tę polską wolność będą świętować, a robotnicy z "Solidarności" żeby byli gdzieś odsunięci na bok. Tak nie powinno być - mówił Horała.

To porównanie za zbyt daleko idące uznała Elżbieta Zielińska z Kukiz '15. - Ja bym nie robiła takich porównań, żeby Polaków porównywać do Niemców, którzy wkraczali na Westerplatte - stwierdziła. Ale Horała bronił użytej przez siebie analogii.

źródło: "Minęła 20", TVP Info

d1hsi8r

Podziel się opinią

Share

d1hsi8r

d1hsi8r
Więcej tematów