Trwa ładowanie...

Poseł PiS: Jestem dumny z tego, że prezydent zawetował te dwie ustawy

- Andrzej Duda pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków - tak o dwóch wetach prezydenta ws. reformy sądownictwa mówi poseł PiS Łukasz Rzepecki.

Share
Poseł PiS: Jestem dumny z tego, że prezydent zawetował te dwie ustawy
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
du4n5es

Łukasz Rzepecki, który był gościem programu "Tak jest" w TVN24 ocenił decyzję prezydenta Andrzeja Dudy jako "mądrą". Poseł PiS dodał, że "w pełni ją popiera i szanuje".

- Na poziomie prac legislacyjnych będę w pełni wspierał pana prezydenta Andrzeja Dudę - zapewnił najmłodszy paramentarzysta tej kadencji.

Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

Rzepecki zasłynął tym, że w trakcie sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS, za co został nagrodzony gromkimi brawami od posłów opozycji. - Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą - stwierdził.

du4n5es

PiS ostatecznie wycofał się z tej ustawy. Rzepecki nie wziął też udziału w głosowaniach nad ustawą o Sądzie Najwyższym, która została później zawetowana przez prezydenta.

- Popieram ustawy i reformy wymiaru sprawiedliwości, ogólnie sądownictwa, bo dogłębna reforma sądownictwa w naszym kraju jest potrzebna, ale ona powinna przebiegać w spokojnej, merytorycznej atmosferze - mówił w "Tak jest" poseł PiS.

Swoją decyzję o wyjęciu karty podczas głosowania argumentował tym, że "sposób procedowania i tempo tych prac pokazywały to, że te ustawy nie powinny w takim kształcie być procedowane".

du4n5es

Podziel się opinią

Share
du4n5es
du4n5es
Więcej tematów