Trwa ładowanie...
dk6o0so

Poseł PiS Jacek Świat o zarzutach dla kontrolerów w Smoleńsku: popełnili straszliwe błędy

Jacek Świat ocenił, że zarzuty prokuratury dla kontrolerów lotu w Smoleńsku są jak najbardziej uzasadnione. - Trudno uwierzyć, żeby doświadczeni kontrolerzy lotów popełniali aż tak straszliwe błędy - stwierdził. O ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej poseł PiS powiedział: "to konsekwencja zaniedbań".
Share
Poseł PiS Jacek Świat o zarzutach dla kontrolerów w Smoleńsku: popełnili straszliwe błędy
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Pietrzyk
dk6o0so

- Po pierwsze, trudno uwierzyć, żeby doświadczeni kontrolerzy lotu, którzy wielokrotnie sprowadzali samoloty, popełniali aż takie straszliwe błędy. Znamy to wszystko, „na ścieżce, na kursie” i tak dalej. Ten zarzut prokuratury jest jak najbardziej uzasadniony - powiedział Jacek Świat na antenie radia RMF FM.

- Po drugie, nie widzę tu sprzeczności. Można teoretycznie założyć, że była to skoordynowana akcja, wadliwe sprowadzanie samolotu…(…) Równolegle mogło być z jakimś, nie wiem, zamachem czy może sabotażem dokonanym podczas remontu samolotu w Samarze. Jedno drugiego nie wyklucza. Oczywiście, ja tu sobie teoretyzuję, niczego nie przesądzam. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało, że ja tutaj sprzedaję jakieś teorie. To są możliwe hipotezy - dodał poseł PiS.

Świat nie ma też wątpliwości, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej to efekt "szokujących zaniedbań śledczych z poprzednich lat".

dk6o0so

- Taka ekshumacja to jest duża logistyczna operacja. To nie jest tak, jak czasem widzimy w filmach, że przyjechała ekipa, wyjęła trumnę i już. Zaangażowanych jest w to masę ludzi. Żandarmeria, prokuratura, śledczy - mówił Świat w RMF FM.

- Zgromadzenie tych ludzi, załatwienie wszystkich zgód, papierów, techniczne sprawy związane z rozmontowywaniem grobów… Po prostu szybciej się tego nie da zrobić. Ja byłem bardzo zaskoczony, kiedy odbyła się ekshumacja mojej żony, jak wielu ludzi w to było zaangażowanych, jaka to jest wielka operacja.(…) ale to jest konsekwencja tych ogromnych zaniedbań, jakie popełniono zaraz po tej tragedii - dodał.

Zdaniem posła PiS, "gdyby wtedy wszyscy zrobili to, co do nich należy po prostu, i prokuratura wojskowa, i komisja badania wypadów lotniczych to dzisiaj już dawno, dawno mielibyśmy to wszystko za sobą".

- Moglibyśmy tylko wspominać tych naszych zmarłych i nie byłoby tych emocji - stwierdził Świat.

Źródło: WP, RMF FM

dk6o0so

Podziel się opinią

Share
dk6o0so
dk6o0so
Więcej tematów