ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8

Porywacze uwolnili pracownice organizacji humanitarnej

Sudańscy porywacze poinformowali o uwolnieniu dwóch cudzoziemskich pracownic francuskiej organizacji humanitarnej, uprowadzonych ponad trzy tygodnie temu w Darfurze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2h00u8

Kanadyjka Stephanie Joidon i Francuzka Claire Dubois z organizacji Aide Medicale Internationale zostały porwane ze swego mieszkania w miejscowości Ed el Fursan w południowym Darfurze.

- Uwolniliśmy je przed 10 minutami. Przekazaliśmy zakładniczki przywódcy plemienia Bani-Halba i burmistrzowi Ed el Fursan - powiedział przez telefon satelitarny agencji Reutera jeden z porywaczy.

Kobiety zostały przekazane do jednemu z przywódców plemiennych w Darfurze.

ycipk-2h00u8

Sudańscy porywacze, przedstawiający się jako Orły Wolności Afryki, grozili zabiciem kobiet, jeśli Francja nie wznowi procesu członków organizacji "Arche de Zoe", skazanych w Czadzie za próbę wywiezienia dzieci do Europy.

W 2007 roku sześciu członków francuskiej organizacji humanitarnej "Arche de Zoe" zostało skazanych na osiem lat więzienia i wielomilionowe odszkodowanie za "próbę uprowadzenia" z Czadu do Europy 103 dzieci. Zostali następnie ułaskawieni przez prezydenta Czadu.

Członkowie "Arche de Zoe" byli oskarżeni o to, że usiłowali uprowadzić dzieci przedstawiane jako sieroty z Darfuru - ogarniętej konfliktem sudańskiej prowincji graniczącej z Czadem. Wszyscy oskarżeni zaprzeczyli zarzutom i twierdzili, że próbowali chronić dzieci przed koszmarem wojny domowej i zapewnić im rodziny zastępcze.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h00u8

ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8