Trwa ładowanie...

Poparcie dla PiS rośnie. W Sejmie łącznie pięć ugrupowań

Partii rządzącej nie zaszkodził kontrowersyjny gest posłanki Joanny Lichockiej. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w lutym, PiS byłby ich niekwestionowanym zwycięzcą.

Share
Poparcie dla PiS rośnie. W Sejmie łącznie pięć ugrupowańŹródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d18laaz

Jak wynika z najnowszego badania preferencji wyborczych Polaków Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu”, głosowanie na PiS zadeklarowało 41,4 proc. ankietowanych. To nieco więcej niż w styczniu, wówczas chęć głosowania na partię rządzącą deklarowało 40,48 proc. badanych.

Powodów do zadowolenia nie może mieć Koalicja Obywatelska. Od ubiegłego miesiąca straciła ponad 2 pkt. procentowe. Obecnie chęć głosowania na to ugrupowanie zadeklarowało 25,05 proc. ankietowanych (wobec 27,39 proc. w styczniu).

Na trzecim miejscu znalazła się Lewica. Zagłosowałoby na nią 14,35 proc. badanych. W styczniu gotowość głosowania na tę formację wyraziło 14,66 proc. badanych.

d18laaz

W Sejmie znaleźliby się także posłowie PSL-Koalicja Polska - chęć głosowania na to ugrupowanie wyraziło 9,76 proc. badanych oraz Konfederacji, na którą zagłosowałoby 8,31 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 24-26 lutego na próbie 1097 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

d18laaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18laaz
d18laaz
Więcej tematów