Trwa ładowanie...
d3zjxtn

Poparcie dla PiS rośnie. W Sejmie łącznie pięć ugrupowań

Partii rządzącej nie zaszkodził kontrowersyjny gest posłanki Joanny Lichockiej. Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w lutym, PiS byłby ich niekwestionowanym zwycięzcą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poparcie dla PiS rośnie
Poparcie dla PiS rośnie (East News, Fot: Jakub Kamiński)
d3zjxtn

Jak wynika z najnowszego badania preferencji wyborczych Polaków Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu”, głosowanie na PiS zadeklarowało 41,4 proc. ankietowanych. To nieco więcej niż w styczniu, wówczas chęć głosowania na partię rządzącą deklarowało 40,48 proc. badanych.

Powodów do zadowolenia nie może mieć Koalicja Obywatelska. Od ubiegłego miesiąca straciła ponad 2 pkt. procentowe. Obecnie chęć głosowania na to ugrupowanie zadeklarowało 25,05 proc. ankietowanych (wobec 27,39 proc. w styczniu).

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Imponujący wynik lidera

d3zjxtn

Na trzecim miejscu znalazła się Lewica. Zagłosowałoby na nią 14,35 proc. badanych. W styczniu gotowość głosowania na tę formację wyraziło 14,66 proc. badanych.

W Sejmie znaleźliby się także posłowie PSL-Koalicja Polska - chęć głosowania na to ugrupowanie wyraziło 9,76 proc. badanych oraz Konfederacji, na którą zagłosowałoby 8,31 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Najnowszy sondaż. PiS traci większość w Sejmie! Koalicjant? W grę wchodzi tylko jeden wariant

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 24-26 lutego na próbie 1097 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

d3zjxtn

Podziel się opinią

Share

d3zjxtn

d3zjxtn
Więcej tematów