Trwa ładowanie...
d3qy1z0

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż. Imponujący wynik lidera

Z najnowszego sondażu wynika, że wśród tych, którzy planują wziąć udział w wyborach, aż co drugi Polak chce głosować na prezydenta Andrzeja Dudę. Jego przewaga nad resztą rywali robi wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda nas spotkaniu z mieszkańcami Sochaczewa.
Sondaż. Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Andrzej Duda nas spotkaniu z mieszkańcami Sochaczewa. (PAP)
d3qy1z0

Sondaż został przeprowadzony aby sprawdzić, jakie poparcie mają kandydaci wśród zdecydowanych wyborców. Okazało się, że chęć udziału w wyborach wyraziło 85 proc. respondentów. 9 proc. nie wie, czy pójdzie do urn wyborczych, a 5 proc. nie planuje angażować się w święto demokracji.

Badanie zostało przygotowane przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Wyniki pokazują, że Andrzej Duda ma w tej grupie poparcie 50 proc. Polaków. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska. Jako swoją faworytkę w wyścigu o Pałac Prezydencki wskazał ją co piąty pytany (20 proc.).

d3qy1z0

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż i złe wieści dla Biedronia oraz Bosaka

Z sondażu wynika, że Małgorzata-Kidawa Błońska nie musi obawiać się o zagrożenie ze strony kolejnych kandydatów na prezydenta. Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię wskazało jedynie po 5 proc. ankietowanych.

4 proc. badanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Roberta Biedronia, a 1 proc. biorących udział w sondażu wybrało Krzysztofa Bosaka.

Zobacz też: Były rzecznik Andrzeja Dudy komentuje "pojawienie się" Donalda Tuska

W środę interia.pl poinformowała, że sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy powiększy się o kolejnego polityka. Tym razem ma nim być Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski. Ma on ściśle współpracować z częścią sztabu odpowiedzialną za kontakty z mediami. Co ciekawe, jest to pierwszy polityk ugrupowania Zbigniewa Ziobry w sztabie Dudy. Nowa postać może więc oznaczać chęć usprawnienia komunikacji w rozbudowanym obozie Zjednoczonej Prawicy.

d3qy1z0

Sondaż CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6-16 lutego 2020 r. na liczącej 958 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: wnp.pl, interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów