Trwa ładowanie...
d2kb2wh
d2kb2wh
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
lista

Ponad połowa Polaków chce ujawnienia listy Kurtyki

56% Polaków opowiada się za "niezwłocznym" ujawnieniem listy współpracowników SB na wysokich stanowiskach - wskazują wyniki sondażu GfK Polonia przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kb2wh

Ponad jedna trzecia ankietowanych jest przeciwko. 20% "raczej" nie chce publikacji, a 17% jest zdecydowanie przeciw - podaje "Rz".

Za kilka lat zainteresowanie lustracją zdecydowanie spadnie i już to widać w wynikach sondażu. Wśród grup wiekowych wyróżniają się najmłodsi, od 18 do 29 lat. Zdecydowanie za ujawnieniem opowiada się jedynie 8% z nich. I wynika to prawdopodobnie z braku zainteresowania lustracją w ogóle - ocenia gazeta. Wśród osób powyżej 60 lat uważa tak 41% badanych.

Sondaż został przeprowadzony 19 czerwca na grupie 500 dorosłych Polaków. Uwzględniono odpowiedzi tylko tych, którzy słyszeli o liście 500 IPN (59%) (PAP)

d2kb2wh

Podziel się opinią

Share

d2kb2wh

d2kb2wh
Więcej tematów