Trwa ładowanie...

Ponad 200 tys. zł dla WOŚP dzięki parze prezydenckiej

Na portalu Allegro zakończyły się aukcje dwóch przedmiotów przekazanych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę. W sumie wylicytowane zostały za 206 tys. 766 złotych.

Share
Ponad 200 tys. zł dla WOŚP dzięki parze prezydenckiej
Źródło: PAP
d35xzxd

Całość sumy trafi na tegoroczny cel organizacji Jerzego Owsiaka, czyli zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Wystawione na sprzedaż spinki prezydenta Dudy osiągnęły ostatecznie cenę 6 tys. 766 złotych, a zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy 200 tys. złotych. W obu licytacjach udział wzięło w sumie ponad 40 osób.

"Piąteczka" z biskupami

Niezwykle cenna fotografia wykonana została podczas Światowych Dni Młodzieży. Przedstawia ujęcie z lotniska w podkrakowskich Balicach, gdy po powitaniu papieża Franciszka, pierwsza dama wyjątkowo spontanicznie witała się z zebranymi na płycie lotniska biskupami.

d35xzxd

Prezydent Andrzej Duda pytany niedawno przez dziennikarzy, czy wspiera akcję Jurka Owsiaka odpowiedział: "Wspieram, wspieram, jak widać. Przekazaliśmy z żoną swoje przedmioty na aukcję. Dzisiaj też wspieraliśmy czynnie wrzucając do puszki."

Tuż po zakończeniu imprez związanych z WOŚP 2017 na Twitterze i Facebooku fundacji pojawiła się informacja, że zebrana kwota według wstępnych obliczeń wynosiła już wtedy ponad 62 mln złotych.

d35xzxd

Podziel się opinią

Share
d35xzxd
d35xzxd
Więcej tematów