Trwa ładowanie...
d45m12m

Ponad 200 tys. zł dla WOŚP dzięki parze prezydenckiej

Na portalu Allegro zakończyły się aukcje dwóch przedmiotów przekazanych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę. W sumie wylicytowane zostały za 206 tys. 766 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 200 tys. zł dla WOŚP dzięki parze prezydenckiej
(PAP)
d45m12m

Całość sumy trafi na tegoroczny cel organizacji Jerzego Owsiaka, czyli zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Wystawione na sprzedaż spinki prezydenta Dudy osiągnęły ostatecznie cenę 6 tys. 766 złotych, a zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy 200 tys. złotych. W obu licytacjach udział wzięło w sumie ponad 40 osób.

"Piąteczka" z biskupami

d45m12m

Niezwykle cenna fotografia wykonana została podczas Światowych Dni Młodzieży. Przedstawia ujęcie z lotniska w podkrakowskich Balicach, gdy po powitaniu papieża Franciszka, pierwsza dama wyjątkowo spontanicznie witała się z zebranymi na płycie lotniska biskupami.

Prezydent Andrzej Duda pytany niedawno przez dziennikarzy, czy wspiera akcję Jurka Owsiaka odpowiedział: "Wspieram, wspieram, jak widać. Przekazaliśmy z żoną swoje przedmioty na aukcję. Dzisiaj też wspieraliśmy czynnie wrzucając do puszki."

Tuż po zakończeniu imprez związanych z WOŚP 2017 na Twitterze i Facebooku fundacji pojawiła się informacja, że zebrana kwota według wstępnych obliczeń wynosiła już wtedy ponad 62 mln złotych.

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów