Trwa ładowanie...

Pomodlisz się i posilisz. Żelki Haribo i dania z grilla na cmentarzach

W trakcie długiego stania nad grobami może zgłodnieć lub przemarznąć, o czym doskonale wiedzą sprzedawcy. W tym roku przy niektórych cmentarzach można nie tylko pomodlić się, ale również najeść.

Pomodlisz się i posilisz. Żelki Haribo i dania z grilla na cmentarzachŹródło: WP.PL, fot: Zdjęcie czytelnika
d4eg4wn
d4eg4wn

Stragany z pańską skórką lub obwarzankami niewielu dziwią, ale dania z grilla i ciepłe napoje w centrum cmentarza, to już dosyć nietypowa oferta. Użytkownik Twittera opublikował zdjęcie z reklamą przypiętą do drzewa przy cmentarzu.

Z kolei przy jednym z cmentarzy w Gdańsku można kupić żelki Haribo i halloweenowe maski. We Wszystkich Świętych sprzedawcy dwoją się i troją o to, aby jak najwięcej zarobić. Przed cmentarzem w Ostrowie Wielkopolskim dwóćh handalarzy pobiło się o miejsce gdzie mogliby rozłożyć swój stragan. Doszło między nimi do przepychanki, która skończyła się dla jednego z nich złamaniem nogi.

Stragany przed cmentarzach wyrastają jak grzyby po deszczu, ale gdyby ktoś jednak nie miał okazji kupić zniczy przed wejściem na ich teren, to może skorzystać ze "zniczomatu". W Szczepanowie, niewielkiej wsi w woj. kujawsko-pomorskim zamontowano automat z wkładami.

Stragan przy cmentarzu WP.PL
Stragan przy cmentarzu Źródło: WP.PL, fot: Zdjęcie czytelnika
Automat z wkładami do zniczy WP.PL
Automat z wkładami do zniczy Źródło: WP.PL, fot: Zdjęcie czytelnika

Takie widoki jeszcze kilka lat temu mogły dziwić, a dziś powoli stają się normą. Widzieliście nietypową ofertę na straganach przy cmentarzach? Jeżeli tak, to wysyłajcie nam zdjęcia na adres dziejesie@wp.pl.

Przesyłając zdjęcie lub filmik na adres dziejesie@wp.pl potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

d4eg4wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eg4wn
Więcej tematów