Trwa ładowanie...

Pomoc Ukrainie zapisana w ustawie? Tego chciałby Kijów

Władze w Kijowie obawiają się, że na Zachodzie z każdym miesiącem może maleć poparcie dla dalszego wspierania Ukrainy. Dlatego sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksij Daniłow zaproponował, by pomoc dla Ukraińców została zapisana w ustawodawstwie krajów sojuszniczych. Miałoby to sprawić, że wsparcie byłoby kontynuowane przez kolejne rządy.

Pomoc Ukrainie zapisana w ustawie? Tego chciałby KijówPomoc Ukrainie zapisana w ustawie? Tego chciałby KijówŹródło: East News, fot: Volodymyr Tarasov
d1uq1sf
d1uq1sf

Daniłow podzielił się swoimi obawami w mediach społecznościowych. Według niego, przedłużający się konflikt może nasilić "zmęczenie wojną" wśród zachodnich społeczeństw. To z kolei może spowodować, że po zmianie władzy w kolejnych państwach, chęć kontynuowania pomocy będzie mniejsza niż w pierwszych miesiącach inwazji.

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony wezwał sojuszników "do wypracowania wizji ukraińskiego zwycięstwa oraz do określenia pomocy wojskowej dla Ukrainy w ramach krajowych legislacji obejmujących długoterminowe cykle".

d1uq1sf

"Biorąc pod uwagę cykle wyborcze i możliwą zmianę sytuacji w Europie i w Stanach Zjednoczonych, dalekowzrocznym krokiem byłaby konsolidacja pomocy wojskowej w ramach legislacyjnych" - napisał.

Ocenił, że taki krok nie tylko zobowiązałby kolejne rządy do kontynuowania pomocy, ale też przyczyniłby się do "zachowania stabilności partnerstwa" między Ukrainą, a krajami Zachodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: potężny atak z HIMARS-ów. Uderzyli wraz ze wschodem słońca

Ukraina boi się "zmęczenia wojną". Apeluje do sojuszników

Daniłow wezwał też Zachód do wdrożenia "zestawu środków, mających na celu zmniejszenie 'zmęczenia wojną', na które liczy Rosja".

d1uq1sf

Według niego, biorąc pod uwagę nastawienie kraju Putina, nie należy się spodziewać, że w najbliższym czasie możliwe będą jakiekolwiek rozmowy pokojowe. Jak stwierdził, na froncie należy się raczej nastawiać na "bieg długodystansowy z przeszkodami", a do tego Ukraina potrzebuje "stabilności".

Przeczytaj też:

Źródło: Ukrinform

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uq1sf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1uq1sf
Więcej tematów