Trwa ładowanie...

Polskie F-16 nad Izraelem. "Bezcenne doświadczenie"

Polscy lotnicy rozpoczęli loty nad Izraelem w ramach międzynarodowych manewrów "Blue Flag 2017". Polska wysłała na ćwiczenia sześć samolotów F-16 oraz 120 żołnierzy.

Share
Polskie F-16 nad Izraelem. "Bezcenne doświadczenie"
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
dkr6i5h

W izraelskich manewrach bierze udział niemal 100 maszyn z ośmiu państw. Polskie F-16 latają wykonują nocne i dzienne zadania w międzynarodowych formacjach złożonych z różnych typów samolotów. Duża część lotów odbywa się nad pustynią.

- To bezcenne doświadczenie - mówi w rozmowie z serwisem polska-zbrojna.pl płk pil. Norbert Chojnacki, szef szkolenia 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Dodaje, że piloci muszą być przygotowani na wysokie temperatury, a obsługa naziemna także na wyższe niż w Europie zapylenie powietrza, co wpływa na działanie czujników.

Zobacz też: Polskie F-16 w akcji

- W dodatku podczas lotów będziemy się zmagać z zakłóceniami elektromagnetycznymi, co również nie zdarza się często - wyjaśnia płk. pil. Chojnacki.

Podczas manewrów nad Izraelem polskie F-16 ćwiczą m.in: prowadzenie rozpoznania, bombardowanie celów i walkę z obroną przeciwlotniczą. Ćwiczenia "Blue Flag 2017" potrwają dwa tygodnie.

dkr6i5h

Podziel się opinią

Share
dkr6i5h
dkr6i5h
Więcej tematów