Trwa ładowanie...

Polski MSZ nie widzi potrzeby odwoływania wyjazdów do Egiptu

Grzegorz Schetyna, szef polskiej dyplomacji nie widzi na razie potrzeby wstrzymania wyjazdów turystycznych do Egiptu. Kilka europejskich państw zawiesiło połączenia do egipskich kurortów w związku z informacjami, że przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa mógł być zamach terrorystyczny.

Share
Polski MSZ nie widzi potrzeby odwoływania wyjazdów do Egiptu
Źródło: WP.PL
d3tew6x

Minister powiedział dziennikarzom, że resort kontroluje sytuację. - Na razie nic się takiego nie dzieje. Jeżeli będziemy mieli jakiś sygnał, będziemy państwa informować. Na razie wszystko jest w porządku - powiedział podczas wizyty na Ukrainie Schetyna.

Pod koniec października ministerstwo spraw zagranicznych wydało ostrzeżenie, w którym odradza wyjazdy indywidualne do Egiptu. Nie dotyczy to wyjazdów grupowych do miejsc turystycznych położonych nad Morzem Czerwonym oraz Szarm el-Szejk.

W czwartek połączenia lotnicze pasażerskie z Egiptem zawiesili Brytyjczycy, w piątek - Rosjanie. Ma to związek z katastrofą rosyjskiego Airbusa, w której zginęły 224 osoby. Nie są jeszcze znane przyczyny tragedii, nie wyklucza się jednak, że na pokładzie samolotu eksplodowała podłożona przez terrorystów bomba.

Grzegorz Schetyna uczestniczył we Lwowie w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Domu Polskiego.

d3tew6x

Podziel się opinią

Share
d3tew6x
d3tew6x
Więcej tematów