Trwa ładowanie...

Polski biznesmen chce pomóc migrantom. Oferuje mieszkanie oraz pracę

Władysław Grochowski, który jest prezesem sieci hoteli Arche, chce przyjąć minimum 100 rodzin uchodźców. Biznesem obiecał, że zapewni im mieszkanie i pracę, a dzieciom możliwość edukacji. Swój list opublikował w "Rzeczpospolitej".

Share
Migranci na granicy polsko-białoruskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Migranci na granicy polsko-białoruskiej (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d1e56my

Otwarty list Władysława Grochowskiego został opublikowany w "Rzeczpospolitej". Dotyczy on sytuacji cudzoziemców na granicy polsko-białoruskiej.

Właściciel hoteli przekazał, że jego list to "wołanie o mądrość i szlachetność" oraz "o rozwiązania, które nie będą przynosiły Polakom hańby i wstydu".

Grochowski zaznaczył, że polski rząd nie próbował nawet spotkać się z władzami białoruskimi. Podjęto jednak decyzję o zbudowaniu muru na granicy.

d1e56my

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz o wydatkach na mur przy granicy z Białorusią: "Będziemy wnosić o kontrolę NIK-u"

Władysław Grochowski chce pomóc migrantom

W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej biznesem zapowiedział, że razem z fundacją swojej żony Leny Grochowskiej chce przyjąć minimum 100 rodzin uchodźców, którzy potrzebują pomocy, a koczują na granicy z Białorusią.

"Zapewnię im mieszkania i pracę. Dzieciom edukację i rozwój w Polsce. Niech ci ludzie już nie cierpią. Niech ubłoceni, przemoczeni, głodni wstaną z kolan i zaczną nowe życie. Nie godzi się, a trwa to już kilkanaście tygodni, w taki sposób traktować ludzi potrzebujących pomocy. Szczególnie nam, Polakom, którzy tyle wycierpieli w przeszłości" - napisał Grochowski.

d1e56my

Biznesmen dodał, że jest pewien tego, że za jego przykładem, pójdą inni przedsiębiorcy z Polski. "Tylko pozwólcie nam to zrobić. Nigdy nie rozumiałem polityki, polityków, ale zawsze rozumiałem, czym jest godność ludzka" - dodał.

Mur na granicy polsko-białoruskiej

Do budowy muru na granicy polsko-białoruskiej odniósł się szef niemieckiego MSW Horst Seehofer. - Kto chce wjechać, musi spełnić wymagania, a to musi być kontrolowane - stwierdził polityk i dodał, że ochrona zewnętrznych granic z Unią Europejską jest "zasadna".

Minister spraw wewnętrznych Niemiec w rozmowie z "Bild am Sonntag" pozytywnie odniósł się do budowy muru na granicy. - Zasadne jest, abyśmy chronili granicę zewnętrzną w taki sposób, aby uniemożliwić niewykryte przekraczanie zielonej granicy - dodał.

d1e56my

Źródło: "Rzeczpospolita", PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1e56my

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e56my
d1e56my
Więcej tematów