Trwa ładowanie...

Francja krytykuje Polskę. Chodzi o mur na granicy z Białorusią

Francuski minister do spraw europejskich Clement Beaune krytycznie odniósł się do budowy muru na polsko-białoruskiej granicy. Jego zdaniem jest to "sprzeczne z unijnymi wartościami".

Francja krytykuje Polskę. Chodzi o mur na granicy z Białorusią Francja krytykuje Polskę. Chodzi o mur na granicy z Białorusią Źródło: East News, fot: STEPHANE DE SAKUTIN, AFP
dahg3d1
dahg3d1

- Unia Europejska nie została skonstruowana po to, by wznosić mury między krajami, jest wręcz przeciwnie - stwierdził minister Clement Beaune. Jego zdaniem, Europa nie powinna też stawiać "na swoich granicach drutu kolczastego, by lepiej chronić samą siebie".

Beaune przyznał, że Unia Europejska powinna chronić swoje zewnętrzne granice. Chwalił też Polskę za to, że ""stawia czoła prowokacyjnym działaniom władz Białorusi masowo przywożącym imigrantów w rejon granicy". Jednak jego zdaniem, zamiast stawiać mur na granicy, powinna wykorzystać siły Frontexu do wzmocnienia kontroli na granicach.

Francuski minister do spraw europejskich zapowiedział, że w styczniu, kiedy Francja obejmie prezydencję Unii Europejskie, wyśle więcej funkcjonariuszy Frontexu tam, "gdzie będzie to potrzebne".

W środę do Francji udaje się z roboczą wizytą prezydent Andrzej Duda. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta Prezydent Andrzej Duda spotka się tam z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Stan wyjątkowy ukrywa nieprzygotowanie? „Granica nie była chroniona”

Rozmowy dotyczyć mają "współpracy polsko-francuskiej w kwestiach gospodarczych, w tym energetycznych, w zakresie polityki bezpieczeństwa, a także współpracy obu krajów w ramach Unii Europejskiej oraz ochrony granicy UE" - poinformowano.

dahg3d1

Źródło: bfmtv.com, francetvinfo.fr, onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dahg3d1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dahg3d1
Więcej tematów