Trwa ładowanie...
d4g6mht

Polska znów upokorzona. Nominowano 43 ambasadorów Unii Europejskiej, w tym z naszego kraju... żadnego

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini nominowała właśnie 43 osoby na stanowiska ambasadorów UE. To przedstawiciele Komisji Europejskiej w krajach na całym świecie i przy organizacjach międzynarodowych. Na liście 43 kandydatów brakuje jednak nazwisk z Polski.
Share
Polska znów upokorzona. Nominowano 43 ambasadorów Unii Europejskiej, w tym z naszego kraju... żadnego
Źródło: PAP/EPA, Fot: Olivier Hostlet
d4g6mht

Na liście przedstawionej na próżno jednak szukać wśród kandydatów nazwisk z Polski, bo po prostu ich nie ma. Pełna lista nominowanych została opublikowana na stronie Politico.

43:0 zamiast 27:1. Polskich nazwisk na liście po prostu nie ma

Tym razem Polska przegrała 43:0. Wcześniej, przy wyborze Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej, było 27 do 1.

Obecnie na liście ambasadorów Unii Europejskiej z Polski jest 5 nazwisk. Oto one

Jan Tombiński był ambasadorem Unii Europejskiej na Ukrainie (w latach 2012–2016), a obecnie piastuje to stanowisko przy Stolicy Apostolskiej (od 2016). Z kolei Małgorzata Wasilewska jest szefową delegacji UE na Jamajce i Belize.

W 2015 r. unijną placówkę w Armenii objął były wiceszef MSZ Piotr Świtalski. Tomasz Kozlowski jest ambasadorem w Indiach, a Adam Kulach w Arabii Saudyjskiej.

d4g6mht

Z kolei Joanna Wronecka była niedawno ambasador UE w Jordanii, obecnie jest wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PiS.

Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze. Zobacz wideo

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów