Trwa ładowanie...

Polska żąda "dalszych wyjaśnień" ws. słów Benjamina Netanjahu

Kancelaria Premiera chce szczegółowych wyjaśnień ws. wypowiedzi Benjamina Netanjahu dla dziennika "Jerusalem Post". Przedstawiciele KPRM zapowiadają kolejne rozmowy z ambasador Izraela w Polsce.

Share
Polska żąda "dalszych wyjaśnień" ws. słów Benjamina Netanjahu
Źródło: Forum, fot: Hulimka Andrzej
d1vqg6p

"Jerusalem Post" podał w czwartek wieczorem, że premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział podczas wizyty w Warszawie, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, ale sprawa cytatu nie została w ten sposób zamknięta.

Dyrektor departamentu spraw zagranicznych w KPRM Marek Korowajczyk powiedział PAP, że sprostowanie zostało przyjęte przez Kancelarię Premiera, ale polska strona chce wyjaśnić "dalsze szczegóły tej wypowiedzi".

Korowajczyk zapowiedział, że w tej sprawie prowadzone będą rozmowy z ambsador Azari. Rzeczniczka MSZ Ewa Suwara, ambasador Izraela podała wcześniej, że izraelska dyplomatka została wezwana do MSZ.

d1vqg6p

Netanjahu przebywał z wizytą w Polsce w związku z bliskowschodnim szczytem, a w czwartek uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. "Jerusalem Post" napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: PO zapowiada nadzwyczajne kroki ws. „taśm Kaczyńskiego”

d1vqg6p

Podziel się opinią

Share
d1vqg6p
d1vqg6p
Więcej tematów