Trwa ładowanie...

Polska Razem przedstawiła spot wyborczy i hasło

Wybierzmy Polskę razem - to hasło Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia Jarosława Gowina zaprezentowała także spot dotyczący emigracji zarobkowej. Ten temat ma być jednym z motywów przewodnich kampanii prowadzonej przez ugrupowanie.
Share
Jarosław Gowin
Jarosław GowinŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d3jg3di

Politycy Polski Razem zaprezentowali spot wyborczy i hasło podczas konferencji prasowej. W sobotę odbędzie się partyjna konwencja, na której zostaną przedstawieni kandydaci, a także propozycje programowe dotyczące problemu emigracji.

Spot "Wyjazd taty" będzie emitowany w telewizjach od piątku. W niedzielę ma pojawić się kolejny.

Pierwszy spot przedstawia dziewczynkę tęskniącą za ojcem, który wyjechał do pracy za granicę. - Tysiące polskich dzieci dobrze znają to uczucie. Skłóceni i nieudolni politycy wysłali na emigrację 3 miliony Polaków - mówi lektor. Następnie Gowin przekonuje, że "Polacy są narodem zaradnym i pracowitym", dlatego - jak mówi w spocie - trzeba stworzyć warunki, by pracując w Polsce wzbogacali kraj. "Polska Razem ma plan jak to zrobić" - przekonuje lider partii.

d3jg3di

Na konferencji prasowej Gowin przekonywał, że "nie ma dzisiaj ważniejszego tematu dla naszego kraju niż temat emigracji".

- Według badań aż 83 procent Polaków bierze pod uwagę możliwość wyjazdu na stałe z kraju. Decyzję o tym, że opuszczą kraj deklaruje połowa licealistów. Polska Razem będzie konsekwentnie działać, żeby powstrzymać emigrację, stworzyć tutaj warunki, które umożliwią godne życie - powiedział szef Polski Razem.

Dodał, że kluczowe jest, aby miliony Polaków, zwłaszcza młodych, odnalazły perspektywy rozwoju w naszym kraju, mieli dobre warunki do założenia rodziny czy prowadzenia firmy.

- Chcemy, żeby Polacy byli razem. Jesteśmy przeciwnikami polsko-polskiej wojny, która trwa od 10 lat. Od 10 lat Donald Tusk i Jarosław Kaczyński rozbijają jeden naród na dwa wrogie plemiona - powiedział Gowin.

d3jg3di

Podziel się opinią

Share
d3jg3di
d3jg3di
Więcej tematów