Trwa ładowanie...
d45kzvn

Polscy prokuratorzy nie odbędą zaplanowanej podróży do Smoleńska

Planowany wyjazd polskich prokuratorów do Smoleńska miał się odbyć pod koniec sierpnia. Zapowiedziane były wtedy oględziny prezydenckiego tupolewa. Do spotkania w tym terminie jednak nie dojdzie.
Share
Miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154M.
Miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154M.Źródło: East News, Fot: Maszewski/REPORTER
d45kzvn

Polska prokuratura potwierdziła doniesienie, że prowadzi rozmowy z Rosjanami w sprawie wyjazdu, który został przełożony w czasie. Więcej szczegółów nie zamierza zdradzać.

Nie ujawniono ani dlaczego doszło do opóźnienia wyjazdu, ani kto jest odpowiedzialny za zmianę terminu – czy była to strona rosyjska, czy polska. Jak informuje RMF FM, na tę chwilę nie jest znana data ewentualnej kolejnej wizyty prokuratorów w Smoleńsku.

Zobacz także: Premier mówi o VAT-manie. B. Sienkiewicza to nie rozbawiło

Czy wrak wróci do Polski?

Podczas ostatniej majowej wizyty, eksperci i śledczy badali zarówno elementy konstrukcyjne, jak i agregaty samolotu. Był to trzynasty raz, kiedy polscy prokuratorzy analizowali wrak Tu-154M znajdujący się na lotnisku wojskowym Sirewiernyj w Smoleńsku.

d45kzvn

Mimo że polski rząd wielokrotnie próbował uzyskać zgodę na zwrot tupolewa, strona rosyjska nie przystała na prośby Polaków. Jej zdaniem wrak samolotu stanowi najważniejszy dowód rzeczowy w śledztwie prowadzonym w Rosji.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: RMF FM 24

d45kzvn

Podziel się opinią

Share
d45kzvn
d45kzvn
Więcej tematów