Trwa ładowanie...
d25hw89

Polonia pytała o materiały ws. Smoleńska. Waszczykowski: ja nic nie znalazłem

Witold Waszczykowski spotkał się z amerykańską Polonią w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Padły pytania o Smoleńsk. Dowiedzieliśmy się, że minister "usilnie pytał" sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, ale dowiedział się tylko, że Amerykanie przekazali już stronie polskiej wszystkie materiały, które mieli na ten temat. Teraz Polacy muszą ustalić, gdzie trafiły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski był pytany o materiały, które ws. Smoleńska przekazali Amerykanie
Witold Waszczykowski był pytany o materiały, które ws. Smoleńska przekazali Amerykanie (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d25hw89

Spotkanie ministra opisuje w gazecie.pl Jacek Gądek. Część gości spotkania w Doylestown należy do Klubów "Gazety Polskiej". Pytali m.in. o współpracę z Amerykanami w sprawie wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Witold Waszczykowski podkreślił, że "od pierwszych dni" rząd podjął rozmowy ze wszystkimi partnerami, którzy mogli pomóc. Waszczykowski opowiadał, że rozmawiał zarówno Johnem Kerrym, kiedy jeszcze był sekretarzem stanu, jak i obecnym sekretarzem stanu Rexem Tillersonem.

- Otrzymywaliśmy zawsze stanowczą odpowiedź, że wszystko, co Amerykanie posiadali, wszelkie informacje, zostały dawniej, kiedyś, przekazane prokuratorom polskim - poinformował minister spraw zagranicznych.

Padły więc pytania o to, czy to wniosło do sprawy jakiś istotny szczegół. Wtedy minister musiał przyznać, że nie wie, gdzie trafiły przekazane przez stronę amerykańską materiały. - Ja w MSZ tego nie znalazłem, dlatego usilnie pytałem jeszcze kolejnego sekretarza stanu. No, ale muszę wierzyć, że prokuratorzy polscy jakieś informacje od strony amerykańskiej otrzymali - podkreślał.

d25hw89

Źródło: gazeta.pl

Zobacz także: Jarosław Kaczyński i prawda o Smoleńsku

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów