Trwa ładowanie...
d2z1t1z

Polityk Platformy: Popełniliśmy błędy, a Schetyna grał ze swoją drużyną

- W ostatnich dniach kampanii zaszkodziła nam najbardziej afera z taśmami Neumanna i konwencja z udziałem byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy. Dyskusja na temat przywództwa Grzegorza Schetyny i rozliczenie kampanii musi nastąpić. Może nie tym tygodniu. W najbliższym czasie na pewno – mówi nam anonimowo jeden z liderów Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już kolejne wybory, kiedy Platforma ponosi porażkę pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny
To już kolejne wybory, kiedy Platforma ponosi porażkę pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
d2z1t1z

- Może zabrakło w kampanii skupienia się na najważniejszych problemach? Na służbie zdrowia, na kolejkach do lekarzy czy na drogich lekach? – pyta nasz rozmówca.

Mądra Platforma po szkodzie...

- Debata z udziałem Borysa Budki i Izabeli Leszczyny to za mało. Trzeba było mówić ludziom o największej bolączce, jaką są problemy ze służbą zdrowia. To przemawia do ich wyobraźni, a nie afera hejterska czy kamienica Mariana Banasia – mówi nam polityk Pltaformy.

d2z1t1z

- Co z tego, że w ostatnich dniach wybuchła afera z prezesem NIK Marianem Banasiem? Ludzie w małych miejscowościach, jak z nimi rozmawialiśmy, nie wiedzieli, kim jest Banaś, jaką funkcję pełnił, a część nawet nie wiedziała, co to za instytucja Najwyższa Izba Kontroli. Podobnie z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem. To dla ludzi zupełnie nie była sprawa, która by budziła ich oburzenie – mówi nam polityk Platformy.

Postawił na swoich, odsunął konkurentów

- Na początku kampanii wewnątrz Koalicji Obywatelskiej był zryw, wierzyliśmy, że osiągnięcie dobrego wyniku jest możliwe. Ale później doszły do głosu osobiste ambicje Schetyny. Otoczył się swoimi ludźmi m.in. Mariuszem Witczakiem, a przy kampanii pracował były rzecznik MSZ i były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki. Odsunął od siebie Bartosza Arłukowicza, Krzysztof Brejzę, Borysa Budkę czyli osoby, które mogłyby mu w przyszłości zagrozić. Osoby dynamiczne, ze świeżymi pomysłami. Kiedy grunt zaczął palić mu się pod nogami, wymyślił Małgorzatę Kidawę–Błońską, jako kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na premiera. Dużo na tym niestety nie ugraliśmy – dodaje nasz rozmówca.

Co ciekawe, ale to Kidawa – Błońska uzyskała najlepszy wynik wyborczy w Platformie Obywatelskiej. Z kolei Schetyna prawdopodobnie przegra wyborczą walkę we Wrocławiu z kandydatką Zjednoczonej Prawicy Mirosławą Stachowiak-Różecką.

d2z1t1z

Jego zdaniem, na finiszu kampanii najbardziej Koalicji zaszkodziła afera z taśmami Sławomira Neumanna, którą Telewizja Publiczna puszczało od "świtu do nocy”. A także konwencja Koalicji, na której były prezydent Lech Wałęsa nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego "zdrajcą”. A później zaczął się wycofywać z poparcia dla Platformy Obywatelskiej, by później znów do niego wrócić.

Przypomnijmy, że według danych PKW z 13.35 – PiS otrzymał 43,8 proc. głosów; Koalicja Obywatelska 27,2 proc.; Lewica 12,5 proc.; PSL 8,6 proc. oraz Konfederacja 6,8 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z1t1z

Podziel się opinią

Share

d2z1t1z

d2z1t1z
Więcej tematów