Trwa ładowanie...
d4jpqzf

Polityczna burza w Brukseli. Kanclerz Austrii zaskoczył propozycją ws. migrantów

Kontrowersje wśród unijnych polityków zrodziły się po tym, jak kanclerz Austrii zaproponował utworzenie ośrodków zatrzymań dla nielegalnych imigrantów. Sebastian Kurz chce, aby takie centra zostały utworzone poza granicami Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sebastian Kurz i Jean-Claude Juncker
Sebastian Kurz i Jean-Claude Juncker (PAP)
d4jpqzf

Kanclerz Austrii zaprezentował swoją koncepcję na konferencji z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem i wywołał polityczną burzę w Brukseli - informuje RMF FM.

Kurz tłumaczy, że chodzi o rozwiązanie problemów z imigrantami, zanim dotrą oni do granic państw UE. Nieoficjalnie jako miejsca lokalizacji zamkniętych ośrodków wymienia się Albanię i Kosowo.

Tam obcokrajowcy spoza kontynentu byliby sprawdzani i dzieleni na tych, którzy faktycznie są uchodźcami oraz na imigrantów ekonomicznych. Ci ostatni kierowani byliby z powrotem do swoich krajów.

d4jpqzf

Zobacz także: Polska otrzyma mniej pieniędzy z budżetu UE. "Mogliśmy wytargować więcej"

Nie tylko Austria

Z ustaleń korespondentki polskiej rozgłośni w Brukseli wynika, że ws. austriackiego planu rozmawiają także przedstawiciele Danii, Holandii i Niemiec. Nie wiadomo jednak, czy plan kanclerza Austrii jest zgodny z unijnymi regulacjami.

d4jpqzf

Warto zaznaczyć, że w lipcu to właśnie Austria obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej. Krajem tym po ostatnich wyborach rządzi prawicowa koalicja Austriackiej Partii Ludowej i Wolnościowej Partii Austrii.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jpqzf

Podziel się opinią

Share

d4jpqzf

d4jpqzf
Więcej tematów