Trwa ładowanie...
d1grsyb

Politycy PO: idziemy na twardo, rozważamy różne scenariusze, mamy kilku rosłych posłów

Politycy Platformy Obywatelskiej przyznają nieoficjalnie, że wcześniej rozważali różne scenariusze, ale po naradzie stawiają na twardy kurs i pozostaną na sali sejmowej. - W razie czego mamy kilku rosłych posłów - dodają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Politycy PO: idziemy na twardo, rozważamy różne scenariusze, mamy kilku rosłych posłów
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d1grsyb

Jeszcze w poniedziałek w Platformie można było usłyszeć głosy, że posłowie protestujący plenarnej już wystarczająco pokazali swoją determinację, a Grzegorz Schetyna powinien się pojawić na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim i Stanisławem Karczewskim.

Po posiedzeniu zarządu nastroje zaczęły się radykalizować.

- Burza mózgów, rozważaliśmy różne scenariusze, ale nie było głosów za tym, aby ustąpić. Idziemy na twardo. Co do budżetu, nie ma wątpliwości, że nie został uchwalony zgodnie z prawem. To PiS ma problem. W razie czego, mamy kilku rosłych posłów, którzy sobie poradzą w różnych sytuacjach - relacjonuje w rozmowie z Wirtualna Polską polityk z władz PO.

d1grsyb

- Dotąd były różne głosy, ale jak zapadła decyzja na zarządzie i musimy prezentować jedność. Sam jestem za ostrym kursem - zaznacza poseł PO.

Z informacji WP wynika, że w Platformie są różne opinie co do tego czy politycy powinni blokować fotel marszałka Sejmu, czy tylko przebywać na sali plenarnej.

Zwolenniczką ostrego kursu jest jedna z posłanek, która wcześniej nie była zaliczana do jastrzębi. - Nie byłam przekonana czy kontynuować protest, ale teraz nie mam wątpliwości. PiS nie jest w stanie udowodnić, że budżet został uchwalony legalnie - przekonuje.

Według polityków PO wycofanie się Nowoczesnej z okupowania na sali plenarnej polityków Nowoczesnej niewiele zmieni. - Nowoczesna ma znacznie mniej posłów, więc dla nich dyżury były bardziej dolegliwe - tłumaczy posłanka PO.

d1grsyb

Przyznaje, że dla licznej Platformy nie ma takiego problemu. - Widać też, że posłowie podchodzą do dyżurów na Sali poważnie. Jak ktoś według grafiku ma zacząć o 6 rano, to nie trzeba go pilnować - dodaje.

Po fiasku rozmów części opozycji z PiS na temat zakończenia kryzysu sejmowego w Platformie można usłyszeć, że ostry kurs przyniósł efekt. Według Bogdana Klicha liderzy Kukiz '15, Nowoczesnej i PSL dali się wykorzystać partii rządzącej do manipulacji rodem z PRL-u.

- Gdy jako student brałem udział w strajku w 1981 roku, dałem się naiwnie zaprosić do telewizji. Potem dopiero zdałem sobie sprawę, że chcieli mnie wykorzystać do manipulacji. Tu było tak samo - mówi WP senator PO Klich, wskazując na gabinet marszałka Senatu, gdzie toczyły się rozmowy.

d1grsyb

Podziel się opinią

Share

d1grsyb

d1grsyb
Więcej tematów