Trwa ładowanie...

Politycy i dziennikarz pożałują swoich słów? Fundacja straszy pozwem

Mówili o " bandytach, zbrodniarzach, gwałcicielach, świniach" odnosząc się do Żołnierzy Wyklętych. Teraz politycy Joanna Senyszyn i Włodzimierz Czarzasty oraz dziennikarz Piotr Szumlewicz mogą mieć kłopoty. Fundacja "Łączka" przygotowuje przeciw nim pozew.

Politycy i dziennikarz pożałują swoich słów? Fundacja straszy pozwemŹródło: East News, fot: Witold Rozbicki/REPORTER
d2mmumq
d2mmumq

Według fundacji Czarzasty, Senyszyn i Szumlewicz "szargają pamięcią Żołnierzy Wyklętych". Pozew przeciwko nim zapowiedział prezes "Łączki" Tadeusz Płużański.

- Fundacja "Łączka" zamierza pozwać co najmniej trzy osoby, które w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych nazwały naszych polskich żołnierzy bandytami, zbrodniarzami, gwałcicielami. Padły różne epitety. Naszym zdaniem to niedopuszczalne - mówił w sobotę. Jak dodał, "jeśli ktoś występuje przeciw bohaterom narodowym, powinien liczyć się ze słowami. A jeśli nie liczy się ze słowami, liczyć się z konsekwencjami".
Powołał się przy tym na ustawę, według której 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Z jednej strony pozwala oddawać hołd naszym żołnierzom, a z drugiej strony powinna powodować, że ci żołnierze znajdują się pod ochroną państwa. Bo ta ustawa określa ich jako bohaterów narodowych - zaznaczył Płużański.

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz: „zadałabym pytanie, dlaczego teraz degradujemy gen. Jaruzelskiego”

Czym sobie zasłużyli na pozew?

Co konkretnie powiedzieli politycy i dziennikarz? "SLD jest jedyną formacją w Polsce, która o Żołnierzach Wyklętych będzie mówiła, że byli wśród nich ludzie uczciwi walczący o swoją godność, o swoją wizję kraju. Ale były też świnie, mordercy, złodzieje i gwałciciele. Byli ludzie, którzy zabili 187 dzieci. Dlatego żaden PiS, żadna manipulacja przy historii nie zdejmą tego jarzma Żołnierzy Wyklętych" - na te słowa Czarzastego zwraca uwagę fundacja.

d2mmumq

Senyszyn z kolei 1 marca stwierdziła: - Mija dzień honorowania bandytów, którzy mordowali ludność cywilną, w tym dzieci. Dla dodatkowego uczczenia słusznie wyklętych rząd podjął dziś decyzję o umożliwieniu degradacji gen. Jaruzelskiego. Dużo będzie do likwidacji i odwracania.

"Dzisiaj Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętamy, że Bury, Ogień, Łupaszka to zbrodniarze, którzy haniebnie zapisali się w historii kraju. Warto natomiast w tym dniu przypomnieć o tysiącach cywilów bestialsko wymordowanych przez wyklętych" - napisał z kolei na Twitterze Szumlewicz.

Źródło: Polsat News

d2mmumq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mmumq
Więcej tematów