Trwa ładowanie...
d321wna

POLITICO: Grupa ECR zwalnia Brytyjczyków dzień przed brexitem. Zastąpili ich Polacy

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR) w Parlamencie Europejskim zwolniła na dzień przed brexitem wszystkich swoich brytyjskich pracowników i zastąpiła ich Polakami - informuje biuletyn POLITICO Playbook.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Legutko, współprzewodniczący Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów.
Ryszard Legutko, współprzewodniczący Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów. (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d321wna

ECR kontrolowany jest przez europosłów PiS. Współprzewodniczącym grupy jest polityk partii Jarosława Kaczyńskiego prof. Ryszard Legutko. Pełni on także - decyzją prezesa PiS - funkcję szefa delegacji PiS w Parlamencie Europejskim.

CZYTAJ TEŻ: Nowa funkcja prof. Ryszarda Legutko. Decyzja prezesa PiS

Grupa ECR liczy 61 europosłów, z których 26 reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość.

d321wna

Miejsca pracy dla Polaków

Brytyjczyków wezwano mailem na czwartek - dzień, w którym ostatnie brukselskie instytucje definitywnie pieczętowały wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii - informuje prestiżowy magazyn POLITICO. "Pracownicy brytyjscy zostali poinformowani o swoim natychmiastowym zwolnieniu" - pisze Playbook, powołując się na dwóch pracowników Parlamentu. Wszystkie wolne stanowiska zajęli Polacy - czytamy nieoficjalnie.

Playbook, czołowy brukselski biuletyn codzienny, opisał zwolnienia w biurze ECR w ramach informacji o atmosferze pożegnań w Brukseli, w której podkreślano "trwałą przyjaźń" z Brytyjczykami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d321wna

Podziel się opinią

Share

d321wna

d321wna
Więcej tematów